Larico Coffee Kawa ziarnista wypalana metodą tradycyjną Monsooned 1 kg

Indyjska Kawa Monsoonowa swój niesamowity smak i zdumiewający aromat zawdzięcza procesowi monsunowania. Polega na poddaniu naturalnych ziaren kawy wpływowi wilgotnych wiatrów z Morza Arabskiego. Ziarna kawy wypalamy metodą tradycyjną w piecu bębnowym, aby zachować ich naturalny charakter. Kawa...

107.94

Cena za kg : 107.94zł

Dodaj do schowka

Opis

Kawa ziarnista wypalana metodą tradycyjną Monsooned to indyjska kawa, która swój smak i aromat zawdzięcza procesowi monsunowania. Jest to konwencjonalna metoda wypalania, polegająca na poddawaniu ziaren kawy wpływowi wilgotnych wiatrów z Morza Arabskiego podczas tzw. pór monsunowych, trwających kilka tygodni. Kawa ta swój unikalny charakter zyskuje więc dzięki naturze. Jej ziarna wypala się w piecu bębnowym zgodnie z metodą tradycyjną, dzięki czemu zachowują swoje naturalne cechy.

Zbiór indyjskiej kawy obejmuje okres od listopada do lutego, później jej owoce są suszone na słońcu. Kolejnym istotnym elementem przygotowywania indyjskiej kawy arabika jest selekcja ziaren. Najważniejszy etap przypada, gdy nadejdzie pora monsunów – proces monsunowania trwa 12-16 tygodni.

Przygotowany napój charakteryzuje się niską kwasowością, łagodnym smakiem czekolady, przypraw, prażonych orzechów i lekko wyczuwalnym aromatem z nutą karmelu, tytoniu, dymu. Tak specyficznego smaku i aromatu, jaki ma powyższa kawa, nie można odnaleźć w ziarnach z innych rejonów świata.

Kawę ziarnistą paloną 100% arabika można przygotowywać poprzez tradycyjne zaparzanie (po uprzednim zmieleniu) lub z wykorzystaniem wszystkich typów ekspresów.

Larico Coffee jest spółką, która zajmuje się importowaniem, wypalaniem i produkowaniem kaw ziarnistych. Wszystkie kawy są wypalane w zakładzie w Markach pod Warszawą. Wybierając kawę ziarnistą wypalaną metodą tradycyjną Monsooned Larico Coffee, mamy gwarancję najwyższej jakości oraz niepowtarzalnego aromatu i smaku.

Składniki - Larico Coffee Kawa ziarnista wypalana metodą tradycyjną Monsooned 1 kg

Kawa Ziarnista Palona 100% Arabica

Sposób przygotowania i przechowywania

Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w suchym i chłodnym miejscu.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje

Należy zmielić przed zaparzeniem. Produkt nie nadaje się do spożycia dla niemowląt. Kawa palona w tradycyjny sposób.

Dane producenta/dystrybutora

RAAD FOOD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Larico Coffee Kawa ziarnista wypalana metodą tradycyjną Monsooned 1 kg

Inni Klienci kupili również