Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę w nowych, 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest zgodny z podstawą programową, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019 r. Omówione w nim zostały m.in.: zbiory liczbowe, wyrażenia...
42,34 * 52,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 42,33 zł

Opis

Podręcznik jest przeznaczony dla absolwentów szkół podstawowych, którzy rozpoczną naukę w nowych, 4-letnich liceach i 5-letnich technikach. Jest zgodny z podstawą programową, która będzie obowiązywać w tych szkołach od września 2019 r.

Omówione w nim zostały m.in.: zbiory liczbowe, wyrażenia algebraiczne, funkcje i jej własności, funkcja liniowa, układy równań liniowych z dwiema niewiadomymi, podstawowe własności wybranych funkcji, pojęcia wstępne geometrii płaskiej, własności trójkątów oraz zagadnienia dotyczące trygonometrii kąta wypukłego.

Rozdziały są podzielone na tematy odpowiadające jednostkom lekcyjnym. Taki układ ułatwia też samodzielną pracę ucznia z podręcznikiem. Każdy temat kończą zadania sprawdzające stopień zrozumienia omawianych zagadnień, a każdy rozdział jest zakończony serią zadań zamkniętych i otwartych. Klarowny układ treści, precyzja i prostota języka oraz ukierunkowanie na egzamin maturalny, to ważne cechy tego podręcznika.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy"?
Za treścią książki stoją Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pomoc naukowa "Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy" została opracowana przez Wydawnictwo OE Pazdro.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
972/1/2019 - numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.

 
Jaki zakres nauczania obejmuje ten podręcznik?
Ten podręcznik został przygotowany dla poziomu podstawowego.

 
Przeczytaj o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Funkcjonująca od 1992 r. Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro jest znana jako wydawnictwo specjalizujące się początkowo w publikacjach z dziedziny nauk ścisłych, lecz z czasem rozszerzyła swój asortyment o podręczniki do przedmiotów przyrodniczych, humanistycznych i artystycznych. Współpracuje z cenionymi autorami, podkreślając swoje zaangażowanie w profesjonalizm i poziom merytoryczny. Bogata oferta produktów, obejmująca podręczniki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, przyciąga nauczycieli i uczniów na terenie całej Polski.
 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
W kontekście jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest matematyka.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
392 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres podstawowy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>