Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony

Podręcznik adresowany jest do uczniów, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową i teraz rozpoczynają naukę matematyki w klasie pierwszej liceum lub technikum w zakresie rozszerzonym. Składa się ON z ośmiu rozdziałów. Ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z...
52,55 * 62,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 62,50 zł

Opis

Podręcznik adresowany jest do uczniów, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową i teraz rozpoczynają naukę matematyki w klasie pierwszej liceum lub technikum w zakresie rozszerzonym. Składa się ON z ośmiu rozdziałów.

Ważne definicje i twierdzenia zostały oznaczone kolorowymi ramkami z jasnoszarym tłem. Inne istotne informacje, które ułatwiają rozwiązywanie zadań i na które warto zwrócić uwagę, zostały oznaczone jasnobrązowym tłem. Praca z podręcznikiem umożliwi również powtórzenie najważniejszych zagadnień z zakresu szkoły podstawowej.

Każdy temat kończy się zestawem zadań do samodzielnego rozwiązania, zatytułowanym Sprawdź, czy rozumiesz. Na końcu każdego rozdziału znajdują się zadania powtórzeniowe zatytułowane Sprawdź, czy umiesz. Wszystkie zadania nadowodzenie zostały oznaczone symbolem D. Ułatwi to szybkie odnalezienie tego typu zadań, które odgrywają bardzo ważną rolę w procesie uczenia się matematyki. W przypadku trudności z rozwiązaniem jakiegoś zadania, warto powtórnie przeczytać i przeanalizować temat, którego dotyczy to zadanie. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do większości zadań. Tam również umieszczony jest skorowidz ważniejszych terminów.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony"?
Za treścią podręcznika stoją Marcin Kurczab, Elżbieta Kurczab, Elżbieta Świda.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony" opublikowało Wydawnictwo OE Pazdro.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik?
979/1/2019 jest numerem dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.

 
Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
  • Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
  • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
  • Upewnij się, że wymienione szczegóły znajdują się w opisie kupowanego produktu.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest ta ksiażka?
Książka ta jest przeznaczona dla osób na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
Ile stron ma ta pozycja?
436 to liczba stron "Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony". Jest wypełniony edukacyjną treścią upiększoną graficznie. Zawiera wartościowe, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.

 
Informacje o wydającym opisywany podręcznik:
Funkcjonująca od 1992 roku Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro zyskała popularność jako wydawnictwo skupiające się początkowo na publikacjach z dziedziny nauk ścisłych, lecz z czasem rozszerzyła swój asortyment o podręczniki do przedmiotów artystycznych, humanistycznych i przyrodniczych. Nawiązuje współpracę z renomowanymi autorami, podkreślając swoje zaangażowanie w profesjonalizm i poziom merytoryczny. Szeroka oferta publikacji, obejmująca m.in podręczniki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, przyciąga nauczycieli i uczniów w całej Polsce.
 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Dla jakiego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, którym jest matematyka.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Matematyka 1. Podręcznik do liceów i techników. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>