Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu"...
45,99 * 52,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,99 zł

Opis

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu" obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii "Sztuka wyrazu" to:

  • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,omówienia lektur obowiązkowych,
  • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
  • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),bogatą ikonografię, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujących do omawianych tekstów,
  • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
  • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
  • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom pierwszy serii obejmuje dwa wielkie okresy historyczno-literackie – starożytność i średniowiecze. Autorzy i redaktorzy podręcznika zadbali o to, aby teksty literackie z dawnych epok (często trudne w odbiorze) zaprezentować w kontekście nowszych, niejednokrotnie współczesnych, utworów. Pomoże to uczniom znaleźć odpowiednią perspektywę do spojrzenia z zaciekawieniem na dzieła będące fundamentem literatury kolejnych epok.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum"?
Katarzyna Budna, Beata Kapela-Bagińska, Jolanta Manthey, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Jarosław Zaporowicz, Tomasz Zieliński to autorzy tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pozycja Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum została przygotowana przez Wydawnictwo GWO.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
1022/1/2019 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauczania.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
  • Upewnij się, że wymienione powyżej szczegóły znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Ile stron ma ta pozycja?
336 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną graficznie. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum"?
Tytuł należy do serii edukacyjnej Sztuka wyrazu.
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
Która to jest część podręcznika?
To wydanie stanowi 1 część.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum?
Ten podręcznik jest skierowany dla poziomu zarówno podstawowego jak i rozszerzonego.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, którym jest język polski.

 
Informacje o wydawnictwie opisywanego podręcznika:
Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne działające od 1991 r., które założyli A. Mysior i M. Dobrowolska. GWO zdobyło uznanie na polskim rynku edukacyjnym, publikując podręczniki matematyczne używane przez 60 procent uczniów szkół podstawowych w Polsce. Poza matematyką, GWO oferuje także podręczniki do przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych i artystycznych.
 
Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Sztuka wyrazu 1. Część 1. Starożytność, średniowiecze. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>