Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Najnowsze wydanie podręcznika „Żyję i działam bezpiecznie” dla szkół ponadpodstawowych jest zgodne z nową podstawą programową z 2022 r. Oprócz nowych zagadnień z podstawy programowej, takich jak elementy szkolenia strzeleckiego i sztuki przetrwania oraz cyberbezpieczeństwo, w podręczniku...
41,99 * 46,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 40,63 zł

Opis

Najnowsze wydanie podręcznika „Żyję i działam bezpiecznie” dla szkół ponadpodstawowych jest zgodne z nową podstawą programową z 2022 r.

Oprócz nowych zagadnień z podstawy programowej, takich jak elementy szkolenia strzeleckiego i sztuki przetrwania oraz cyberbezpieczeństwo, w podręczniku przedstawiono wiedzę na temat pierwszej pomocy – zgodną z wytycznymi RKO wydanymi przez Europejską Radę Resuscytacji w 2021 r., zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa państwa – z uwzględnieniem najnowszych zapisów dotyczących obronności, jak również zasady postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz zagrożenia czasu pokoju.

  • Ułatwia realizację nowych zagadnień z podstawy programowej dzięki nowym, atrakcyjnym infografikom oraz ujęciu niezbędnych treści teoretycznych w czytelny i przystępny sposób.
  • Pomaga opanować wiedzę i umiejętności praktyczne dzięki wykorzystaniu sprawdzonych rozwiązań, takich jak proste algorytmy, czytelne instrukcje postępowania bogato ilustrowane poglądowymi zdjęciami oraz wyraźnie wyróżnione definicje i ważne informacje praktyczne.
  • Wspiera przyswajanie wiedzy przez zastosowanie różnorodnych, dostosowanych do potrzeb uczniów rozwiązań, takich jak mnemotechniki, podsumowania po tematach czy powtórzenia po działach Sprawdź, czy potrafisz.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Za treścią książki stoi Jarosław Słoma.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces zbierania treści. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zgodności MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
1189/2023 to nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
  • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
  • Upewnij się, że wymienione informacje znajdują się w opisie opisywanego produktu.

 
Ile stron ma ta pozycja?
320 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony treścią edukacyjną upiększoną ilustracjami. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Do którego przedmiotu odnosi się ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, jakim jest edukacja dla bezpieczeństwa.

 
Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na polskim rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na system edukacji. Stając naprzeciw wyzwaniom wiążącym się z edukacją XXI w., zapewnia podręczniki, zgodne z aktualnymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i licznych komisji egzaminacyjnych.
 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które lubi, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się tutaj.

 

Szczegóły - Żyję i działam bezpiecznie. Podręcznik do edukacji dla bezpieczeństwa dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>