Sztuka wyrazu 1. Część 2. Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu" obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami...
46,55 * 52,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,54 zł

Opis

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii "Sztuka wyrazu" obejmują zagadnienia literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii "Sztuka wyrazu" to:

  • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
  • omówienia lektur obowiązkowych,
  • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
  • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
  • bogatą ikonografię, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujących do omawianych tekstów,
  • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
  • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
  • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom drugi serii obejmuje trzy okresy historyczno-literackie – renesans, barok oraz oświecenie.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto napisał "Sztuka wyrazu 1. Część 2. Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum"?
Katarzyna Budna, Beata Kapela-Bagińska, Jolanta Manthey, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Jarosław Zaporowicz, Tomasz Zieliński są autorami tej książki.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Sztuka wyrazu 1. Część 2. Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum" wydało Wydawnictwo GWO.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
1022/2/2019 - numer dopuszczenia MEN podręcznika. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauki. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.

 
Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.

 
Jaki zakres obejmuje ten podręcznik?
Ten materiał jest dedykowany do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Do której serii podręczników należy "Sztuka wyrazu 1. Część 2. Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum"?
Tytuł jest częścią serii "Sztuka wyrazu".
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Założone w 1991 r. przez Adama Mysiora i Małgorzatę Dobrowolską, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO), to wydawnictwo znane z publikacji podręczników edukacyjnych, szczególnie z dziedziny matematyki. Korzysta z nich 60% uczniów polskich szkół podstawowych. Jednakże GWO nie ogranicza się tylko do matematyki, oferując również publikacje do języka polskiego, fizyki, biologii, historii i plastyki.
 
Która to część podręcznika?
To wydanie stanowi 2 część.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu edukacji jest wymagany ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do jakiego przedmiotu odnosi się ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, którym jest język polski.

 
Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Sztuka wyrazu 1. Część 2. Renesans, barok, oświecenie. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik do liceum i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>