MATeMAtyka 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych "MATeMAtyka" do zakresu podstawowego w przystępny sposób wprowadza uczniów w zagadnienia matematyczne. Pozwala na przeprowadzanie ciekawych lekcji, jednocześnie umożliwiając efektywną pracę w domu. Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a...
48,99 * 53,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 46,98 zł

Opis

Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych "MATeMAtyka" do zakresu podstawowego w przystępny sposób wprowadza uczniów w zagadnienia matematyczne. Pozwala na przeprowadzanie ciekawych lekcji, jednocześnie umożliwiając efektywną pracę w domu.

  • Małe porcje teorii umożliwiają uczenie się krok po kroku, a powiązania między nimi sprawiają, że wiedza matematyczna układa się w całość.
  • Przypomnienie w toku lekcji treści z klasy 1 pozwala sprawnie wejść w nowy temat, a wyróżnione kolorem definicje i twierdzenia ułatwiają znalezienie potrzebnych informacji.
  • Nawiązania do sytuacji bliskich uczniom sprawiają, że zapamiętywanie i przyswajanie nowych wiadomości jest łatwiejsze.
  • Ciekawe infografiki oraz zagadnienia uzupełniające zachęcają do samodzielnych poszukiwań matematycznych.
  • Dwa zestawy zadań po każdym dziale (łatwiejszy i trudniejszy) oraz zestaw Przed obowiązkową maturą z matematyki dają możliwość sprawnego powtórzenia materiału przed sprawdzianem oraz systematycznego przygotowywania się do egzaminu maturalnego.

 

 

 

 

 

 

 

Spis treści

1. Funkcja kwadratowa

1.1. Wykres funkcji kwadratowej – powtórzenie 10

1.2. Postać kanoniczna funkcji kwadratowej – powtórzenie 13

Obliczanie wartości trójmianu kwadratowego – warto powtórzyć 15

1.3. Równania kwadratowe (1) 16

1.4. Równania kwadratowe (2) 19

Szkicowanie paraboli – warto wiedzieć 23

1.5. Postać iloczynowa funkcji kwadratowej (1) 24

1.6. Postać iloczynowa funkcji kwadratowej (2) 27

1.7. Nierówności kwadratowe 30

1.8. Równania sprowadzalne do równań kwadratowych 34

1.9. Układy równań 37

Układy równań kwadratowych – warto wiedzieć 40

1.10. Funkcja kwadratowa – zastosowania (1) 41

1.11. Funkcja kwadratowa – zastosowania (2) 44

1.12. Zagadnienia uzupełniające 47

Zestawy powtórzeniowe 49

Sposób na zadanie 52

Zadania testowe 53

Przed obowiązkową maturą z matematyki 54

2. Wielomiany

2.1. Stopień i współczynniki wielomianu 56

2.2. Dodawanie i odejmowanie wielomianów 59

2.3. Mnożenie wielomianów 64

2.4. Wzory skróconego mnożenia 68

Trójkąt Pascala – warto wiedzieć 72

2.5. Rozkład wielomianu na czynniki (1) 73

2.6. Rozkład wielomianu na czynniki (2) 76

2.7. Równania wielomianowe 78

2.8. Dzielenie wielomianów 82

Dzielenie wielomianu przez trójmian kwadratowy – warto wiedzieć 86

2.9. Twierdzenie B ´ezouta 87

2.10. Pierwiastki całkowite wielomianu 91

Pierwiastki wymierne wielomianu – warto wiedzieć 94

2.11. Wielomiany – zastosowania 95

 

 

 

FAQ

Sekcja popularnych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "MATeMAtyka 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Wojciech Babiański, Lech Chańko, Joanna Czarnowska, Grzegorz Janocha to autorzy tego tytułu.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pomoc naukowa "MATeMAtyka 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" została opracowana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
971/2/2020 - numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co do zasady termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "MATeMAtyka 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez przedstawicieli wyznaczonych MEN pod kątem zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami merytorycznymi.

 
Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek do szkoły dzielą Cię trzy kroki:
  • Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
  • Sprawdź, czy wymienione powyżej dane znajdują się w opisie opisywanego produktu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Publikacja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do jakiego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, jakim jest matematyka.

 
Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla rodziców, nauczycieli i uczniów, zapewniający najnowocześniejsze materiały edukacyjne. Poprzez nietypowe podejście do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, zdobyło zaufanie tysięcy placówek oświatowych na terenie całej Polski.
 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
"MATeMAtyka 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" składa się z 296 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią upiększoną ilustracjami. Zawarto w nim ważne, starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "MATeMAtyka 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do serii "Nowe matematyka era podręcznik klasa 2 liceum i technikumzakres podstawowy 68122".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.

 
Jakiego poziomu nauczania dotyczy ta ksiażka?
Podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie podstawowym.

 
Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - MATeMAtyka 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres podstawowy. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>