Promienna, gładka, miękka i zdrowa skóra niewątpliwie jest marzeniem każdej kobiety. Aby taka była, należy odpowiednio o nią zadbać. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, kiedy skóra jest narażona na działanie niskich temperatur i nie działają już na nią promienie słoneczne. Ważne jest stosowanie dobrej jakości kosmetyków nawilżających oraz suplementów diety. Poniżej sprawdzone sposoby, jak w naturalny sposób dbać o skórę.

zdrowa skóra

Zdrowa skóra - jakie kosmetyki stosować?

Aby maksymalnie zadbać o zdrowy i piękny wygląd skóry należy postawić na odpowiednio dobrane kosmetyki >> Ważne, by były one bogate w składniki naturalne, takie jak na przykład wody uzdrowiskowe, naturalne wyciągi z roślin, czy minerały z Morza Martwego. Mile widziane są również algi oraz różnego rodzaju glinki. Producenci zalewają rynek kosmetyczny całą masą produktów i czasami ciężko wybrać te właściwe dla siebie. Dlatego bardzo istotne jest, by przed zakupem dokładnie przeczytać etykietę kosmetyku. Substancje, których należy unikać to między innymi:

  • Parabeny
  • Sztuczne barwniki
  • Sztuczne substancje zapachowe
  • SLS
  • Silikony
Osoby, które borykają się z wypryskami i bliznami, powinny sięgać po linię przeznaczoną do cery trądzikowej. Jeżeli na twarzy pojawiają się oznaki starzenia, warto zaopatrzyć się w produkty antiaging oraz liftingujące. Podczas pielęgnacji skóry podstawą jest demakijaż, wieczorny i poranny. Kobiety bardzo często o nim zapominają lub robią go niedokładnie, co sprawia, że skóra nie ma czasu się zregenerować i zbierają się w niej zanieczyszczenia. Wybór kosmetyku do demakijażu >> jest również bardzo ważny - warto postawić na delikatne płyny micelarne lub hydrolaty.


Kolejnym podstawowym zadaniem podczas dbania o skórę jest odpowiednie nawilżenie, którego potrzebuje każdy - niezależnie od rodzaju cery. Dobry produkt nawilżający nawodni skórę i zatrzyma wodę w naskórku, dzięki czemu twarz będzie wyglądała promiennie.

Często codzienna pielęgnacja nie wystarcza i trzeba sięgnąć również po dodatkowe preparaty, takie jak maseczki czy serum, które powinny być wzbogacone o ekstrakty z witamin, na przykład C, E oraz A. Nie można również zapominać o stosowaniu kosmetyków z filtrami UV. Jest to bardzo ważne przez cały rok, ponieważ skóra jest narażona na promienie słoneczne nie tylko latem. Krem z filtrem powinno się stosować na około 20 minut przed wyjście na zewnątrz, tak by miał odpowiednio dużo czasu, żeby się wchłonąć.

Zdrowa skóra - jaką suplementację stosować?

Aby skóra była zdrowa należy dbać o nią nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. W tym wypadku podstawą jest nawadnianie organizmu. Niestety wiele osób nadal zapomina o tym, że dla utrzymania skóry w dobrej kondycji powinno się wypijać około 2 - 3 litry wody dziennie. Zamiast wody może jeść również więcej warzyw, ponieważ większość z nich zawiera ok. 80% wody, a także ważne dla zdrowia mikroelementy. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w komplet witamin >> który będzie dodatkową dawką witalności dla zdrowej skóry.