Suplementy diety › Witaminy i minerały

Są 184 produkty.

Wiele dolegliwości w organizmie człowieka wywołanych jest przez niedobory witamin i minerałów. W pośpiechu często spożywamy bezwartościowe posiłki, które nie dostarczają tyle składników odżywczych ile powinno trafić do organizmu. Niedobory mogą dotykać w szczególności osoby, które nie dbają o zbilansowaną, zdrową dietę, osoby odchudzające się bez nadzoru dietetyka, wegetarian i wegan, ponieważ produkty roślinne mają zbyt małą ilość niektórych składników mineralnych np. białka. Wszelkie niedobory warto jest uzupełniać suplementami diety ale należy też pamiętać, że jest to tylko uzupełnienie i nie możemy zastąpić nimi zbilansowanej diety. Codzienny jadłospis należy układać tak aby dieta była urozmaicona i bogata w składniki odżywcze.
Bee posiada w swojej ofercie szeroką gamę suplementów diety, w tym witaminy i minerały. Wszystkie z dostępnych produktów są naturalne i nie zawierają żadnych szkodliwych substancji chemicznych.

Marki produktów:

 • Swanson
 • Sanbios - polski producenta naturalnych suplementów diety
 • Stanlab
 • MyVita
 • MTS
 • KenayAG

Wśród dużej ilości produktów znajdują się np. dzika róża, acerola - naturalne witamina C, Tokotrienole, witamina K2 MK7, która między innymi wzmacnia układ kostny i zapobiega osteoporozie, witamina D3 - tak zwana witamina słońca, sproszkowany mix owocowy, który jest prawdziwą bombą witaminową, selen z lucerną, żelazo helatowe, magnez i inne.

Warto pamiętać o tym, że z witaminami i minerałami nie należy przesadzać. Nigdy nie należy przekraczać bezpiecznej dawki podanej na opakowaniu ponieważ może mieć to negatywne skutki uboczne. W takim przypadku grozi nawet hiperwitaminoza czyli zespół objawów chorobowych wywołanych przez nadmiar witamin.

Moringa, nazywana drzewem chrzanowym, posiada niezwykłe właściwości prozdrowotne, dlatego należy do tzw. superfoods - żywności najzdrowszej na świecie. W kosmetyce, kuchni i w lecznictwie wykorzystuje się wszystkie części tego drzewa. Moringa zawiera od kilku- do kilkunastokrotnie więcej witamin i białka niż inne produkty uznawane za ich bogactwo i tak:

 • witamina A - zawiera cztery razy więcej od marchwi
 • witamina C - zawiera siedem razy więcej od pomarańczy
 • żelazo - zawiera dwadzieścia pięć razy więcej niż szpinak
 • białko - zawiera siedemnaście razy więcej od mleka, dwa razy więcej niż soja
 • witamina B1 i B2 - zawiera siedem razy więcej niż drożdże

Ponadto moringa to bogactwo witaminy E, manganu, chromu oraz boru. Dzięki takiej bombie witamin, białka i minerałów moringę wykorzystuje się w stanach osłabienia organizmu czy przeziębieniu. Moringa posiada właściwości chroniące organizm i przeciwutleniające - dzięki dużej zawartości polifenoli i flawonoidów zawartych w liściach tej rośliny.

Z liści moringi wytwarza się proszek, natomiast z jej nasion - olej. Moringa proszek i olej wykorzystuje się w medycynie i kosmetyce. Sproszkowane liście moringi to źródło wielu wartości odżywczych: witamin, białka i wapnia. Można je dodawać do porannej owsianki, koktajli, sałatek lub wykorzystać do różnego rodzaju sosów. W ten sposób uzupełnimy niedobory tych składników w naszej diecie.
 

Formeds Cynk Bicaps zinc 60 kaps. -37%
w magazynie
Vivio Witamina C (kwas L-askorbinowy) 1 kg -57%
w magazynie
Intenson Kolagen  250 g -40%
26,99 zł 44,99 zł
Intenson Kolagen  250 g
w magazynie
Formeds Olicaps D3 4000 120 kaps. -30%
w magazynie
Yango Multiwitamina dla dzieci 500 ml -13%
w magazynie
Formeds Bicaps Multiwitamina 60 kaps. -30%
w magazynie
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe