Oblicza geografii 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Maturalne karty pracy "Oblicza geografii 4" to zbiór różnorodnych zadań typu maturalnego skorelowanych z podręcznikiem, zapewniający solidne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego. Oswajają z formą zadań pojawiających się na maturze, ponieważ zawierają zadania typu maturalnego...
27,99 * 30,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 26,99 zł

Opis

Maturalne karty pracy "Oblicza geografii 4" to zbiór różnorodnych zadań typu maturalnego skorelowanych z podręcznikiem, zapewniający solidne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu maturalnego.

 • Oswajają z formą zadań pojawiających się na maturze, ponieważ zawierają zadania typu maturalnego uporządkowane według rozdziałów podręcznika.
 • Pomagają kształcić umiejętność rozwiązywania zadań maturalnychdzięki przykładowym zadaniom wykonanym krok po kroku.
 • Pomagają wyćwiczyć umiejętności często sprawdzane na maturzedzięki zadaniom CKE wybranym do każdego rozdziału.
 • Umożliwiają przekrojowe sprawdzenie wiedzy i umiejętności po klasie 4 za pomocą Zestawu zadań maturalnych, który znajduje się na końcu publikacji.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Oblicza geografii 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Autorami podręcznika są Violetta Feliniak, Katarzyna Maciążek, Bogusława Marczewska.
Są autorami zaledwie kilku podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Oblicza geografii 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.


O wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowoczesnemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych podmiotów na rynku. Skupiając się na nowoczesnych sposobach pracy z młodzieżą, zyskało zaufaniewielu edukatorów i szkół na terenie Polski.

Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Z tej publikacji możemy nauczyć się geografii.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Oblicza geografii 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tytuł jest częścią serii OBLICZA GEOGRAFII.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Jaki jest zakres tej książki?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Ten tytuł ma 160 stron. Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną grafikami. Zawiera wartościowe i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy są dodatkowymi pomocami dydaktycznymi włączonymi do podręczników lub do nich dołączonymi, które obejmują różnorodne zadania i ćwiczenia.


O serii opisywanego podręcznika szkolnego:
Oblicza geografii Nowej Ery to seria podręczników, kart pracy, atlasów pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Składowe serii to wyczerpujące materiały przydatne w nauczaniu geografii społecznej, ekonomicznej, fizycznej, jak również geografii Polski. Podręczniki pomagają przygotować się do matury, mobilizują uczniów by kontynuować naukę geografii zarówno w szkole średniej, jak i na studiach.

Z pasją i wiedzą napisany podręcznik, intuicyjny atlas geograficzny oraz zeszyt ćwiczeń pełen zadań maturalnych wspomogą przygotowanie do egzaminu maturalnego - po Oblicza geografii można się tego spodziewać.

9 zalet cyklu "Oblicza geografii":
 • zawierają interesujące opracowania ważnych zagadnień,
 • wykorzystują kreatywne rozwiązania w nauczaniu,
 • wyrównują poziom wiedzy uczniów,
 • zawierają przykładowe testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację podstawy programowej,
 • zachęcają uczniów do pogłębiania wiedzy we własnym zakresie,
 • są bogate w kreatywnie opracowane materiały edykacyjne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatki takie jak gry, mapy czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.


Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach! Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Oblicza geografii 4. Maturalne karty pracy dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>