Oblicza geografii 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik „Oblicza geografii 4” do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące współzależności między elementami środowiska przyrodniczego oraz politycznych, społecznych i gospodarczych problemów współczesnego świata. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom dydaktycznym skutecznie przygotowuje do...
57,55 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,34 zł

Opis

Podręcznik „Oblicza geografii 4” do zakresu rozszerzonego zawiera treści dotyczące współzależności między elementami środowiska przyrodniczego oraz politycznych, społecznych i gospodarczych problemów współczesnego świata. Dzięki różnorodnym rozwiązaniom dydaktycznym skutecznie przygotowuje do matury.

 • W ciekawy sposób wyjaśnia trudne zjawiska i procesy geograficznedzięki atrakcyjnym i czytelnym infografikom, rysunkom oraz fotografiom.
 • Pozwala zrozumieć najważniejsze relacje i zależności między komponentami środowiska geograficznego dzięki elementowi Interakcje.
 • Umożliwia szybkie i skuteczne powtórki przed sprawdzianami za pomocą elementów Podsumowanie oraz Test sprawdzający.
 • Ułatwia przygotowanie do maturydzięki elementom Sposób na zadania oraz Zadania powtórzeniowe umieszczonym na końcu każdego rozdziału.
 • Wzbudza zainteresowanie geografiądzięki elementowi Spojrzenie z bliska oraz licznym ciekawostkom Czy wiesz, że…

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Oblicza geografii 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tomasz Rachwał, Czesław Adamiak, Marcin Świtoniak, Paweł Kroh to autorzy tej książki.
Są autorami paru podręczników, jednak są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Publikacja "Oblicza geografii 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum" została wydana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zgodności MEN charakteryzuje ten podręcznik?
973/4/2022 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika. Informuje ON o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez pracowników wskazanych MEN pod kątem zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami jakościowymi.

 
Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.

 
Do której serii podręczników szkolnych należy "Oblicza geografii 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii "Oblicza geografii".
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Kilka słów o wydawcy tego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne, które wyróżnia się na tle innych dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Kładąc nacisk na nowoczesne sposoby pracy z uczniami, zdobyło zaufanieogromnej liczby edukatorów i placówek oświatowych w całym kraju.
 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Oblicza geografii 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów mocniej zaawansowanych.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do którego przedmiotu odnosi się ta książka?
Publikacja ta pomaga w nauce geografii.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ten tytuł ma 304 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawiera ważne i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Kilka słów o serii opisywanego podręcznika:
Oblicza geografii Nowej Ery to zbiór podręczników szkolnych, kart pracy, atlasów pomocy naukowych przeznaczonych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Składnikami serii są zarówno podręczniki na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Elementy serii stanowią wyczerpujące materiały przydatne w nauczaniu geografii, w szczególności społeczno-ekonomicznej, fizycznej i geografii naszego kraju. Podręczniki skutecznie wspierają przygotowania do egzaminu maturalnego, zachęcają uczniów do kontynuowania nauki geografii zarówno w szkole średniej, jak i na kolejnym poziomie edukacji.

Dobrze skonstruowany podręcznik, czytelny atlas geograficzny, a także zeszyt ćwiczeń wypełniony zadaniami maturalnymi wspomogą przygotowanie do matury.

9 powodów, dla których warto posiłkować się wiedzą zawartą w cyklu Oblicza geografii:

 • zawierają interesujące opracowania kluczowych zagadnień,
 • wykorzystują techniki do zapamiętywania przydatne w nauczaniu,
 • podnoszą poziom wiedzy uczniów,
 • zawierają przykładowe testy maturalne,
 • ułatwiają nauczycielom realizację programu nauczania,
 • zachęcają uczniów do poszerzania wiedzy we własnym zakresie,
 • zawierają kreatywne materiały edykacyjne,
 • ułatwiają systematykę w przygotowaniach do sprawdzianów i matury,
 • są bogate w dodatki przykładowo gry, mapy czy multimedia jako pomoce dydaktyczne.

 
Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.

 
Czy w razie pomyłki mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian kupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Oblicza geografii 4. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>