Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoła ponadpodstawowa

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego. Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy,...
51,99 * 57,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 49,10 zł

Opis

"Odkryć fizykę" dla klasy 2. to podręcznik ze zbiorem zadań przedstawiający zagadnienia fizyczne przystępnie i atrakcyjnie, z licznymi nawiązaniami do życia codziennego.

  • Pomaga zainteresować uczniów przedmiotem i zrozumieć im kolejne zagadnienia dzięki prostemu językowi, małym porcjom wiedzy, licznym odwołaniom do życia codziennego, czytelnym ilustracjom, atrakcyjnym infografikom i ciekawostkom (A to ciekawe, Z historii).
  • Ułatwia naukę przeprowadzania i analizowania doświadczeń dzięki prostym eksperymentom z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku, zilustrowanym i opatrzonym komentarzem.
  • Pomaga w nauce rozwiązywania zadań dzięki przykładom krok po kroku z zadaniami do nich analogicznymi, różnym typom zadań do samodzielnego rozwiązania, dodatkom matematycznym, a także zadaniom zamieszczonym w Zbiorze zadań dołączonym do podręcznika.
  • Umożliwia wygodne utrwalanie wiadomości i umiejętności dzięki zadaniom powtórzeniowym, a także Podsumowaniom oraz Pytaniom i zadaniom na zakończenie tematów.

FAQ

Sekcja często zadawanych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoła ponadpodstawowa"?
Marcin Braun, Weronika Śliwa to autorzy tego podręcznika.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoła ponadpodstawowa" opublikowało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN charakteryzuje opisywany podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 1001/2/2020. Posiadanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu wydania numeru. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
  • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
  • Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie kupowanego produktu.

 
Jakiego poziomu wiedzy dotyczy podręcznik Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoła ponadpodstawowa?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Ile stron ma ta pozycja?
"Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoła ponadpodstawowa" składa się z 232 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną udoskonaloną graficznie. Zawiera liczne, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.
 
Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Podręcznik wydano do nauki konkretnego przedmiotu: fizyka.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoła ponadpodstawowa"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej Odkryć Fizykę.
Podobnie jak pozostałe tytuły z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów edukacyjnych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Informacje o wydawcy tego podręcznika:
Nowa Era to nie tylko wydawnictwo edukacyjne, ale również partner dla nauczycieli, rodziców i uczniów, dostarczający najnowocześniejsze pomoce edukacyjne. Swoim nietypowym podejściem do nauczania, inspirowane metodologią holistyczną, uzyskało zaufanie tysięcy placówek oświatowych w całej Polsce.
 
Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.

 
Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.

 

Szczegóły - Odkryć fizykę 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do fizyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoła ponadpodstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>