Pakiet podręczników dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia: To się czyta! Podręcznik do języka polskiego, To się liczy! Podręcznik do matematyki

To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe Podręcznik „To się czyta!” do języka polskiego dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz...
113,05 * 117,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 97,69 zł

Opis

To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe

Podręcznik „To się czyta!” do języka polskiego dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia użytecznych tekstów. 

 • Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży na podstawie współczesnych tekstów literackich, obudowanych prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówień popularnych filmów i seriali.
 • Inspiruje do dyskusji i refleksji nad poznanymi utworami m.in. dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę danego działu, oraz ćwiczeniom „Na początek” i „Po przeczytaniu” znajdującym się w każdej lekcji.
 • Jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: podziałowi treści na krótkie rozdziały i jednostki tematyczne, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.
 • Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą licznych schematów i ćwiczeń podsumowujących.
 • Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą „Kultura języka w zawodzie”.
 • Ułatwia prowadzenie zajęć dzięki uporządkowanej i przejrzystej budowie. Zawiera oczekiwany przez nauczycieli układ treści – tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej. Podręcznik został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych „Kilka słów o epokach”, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne epok.

To się liczy! Podręcznik do matematyki ze zbiorem zadań dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowej

Podręcznik „To się liczy!” do matematyki dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia pokazuje uczniowi, że matematyka nie jest trudna, a umiejętności matematyczne są wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. 

 • Pokazuje praktyczne wykorzystanie matematyki dzięki licznym nawiązaniom do życia codziennego i zawodowego, o których mowa w zadaniach i lekcjach branżowych oraz w elementach „To się liczy!”.
 • Rozwija matematyczne zainteresowania uczniów dzięki dodatkowym zadaniom kształcącym różne umiejętności matematyczne, zamieszczonym na końcu podręcznika w zbiorze zadań.
 • Ułatwia uczenie się dzięki atrakcyjnej szacie graficznej, przejrzystemu układowi treści oraz dużej liczbie wykresów, tabel i rysunków geometrycznych.
 • Umożliwia sprawdzenie wiedzy i pomaga przygotować się do sprawdzianów przy pomocy zestawów powtórzeniowych na końcu każdego rozdziału.
 • Jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, przykładom rozwiązanym krok po kroku i skorelowanym z nimi ćwiczeniom, odpowiedziom do zadań.
 • Ułatwia prowadzenie zajęć, ponieważ każda lekcja to gotowy scenariusz do zrealizowania danego tematu.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Pakiet podręczników dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia: To się czyta! Podręcznik do języka polskiego, To się liczy! Podręcznik do matematyki"?
Anna Klimowicz, Joanna Ginter, Karolina Wej, Wojciech Babiański to autorzy tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN tego podręcznika to 1025/1/2019; 967/1/2019. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.


Jak zweryfikować, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zwróć szczególną uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
 • Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na stronie opisywanego produktu.Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Pakiet podręczników dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia: To się czyta! Podręcznik do języka polskiego, To się liczy! Podręcznik do matematyki"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej "To się czyta, To się liczy".
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Podręcznik wydano w miękkiej oprawie. Dzięki temu, że jest stosunkowo lekka, z łatwością można ją wrzucić do szkolnej torby.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Pakiet podręczników dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia: To się czyta! Podręcznik do języka polskiego, To się liczy! Podręcznik do matematyki

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>