Pakiet Wędrujemy z Jezusem. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej

 • WAM
 • ZEST_WEDZJEZUS4
 • 1 dzień + czas dostawy
Wędrujemy z Jezusem. Podręcznik do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej Podręcznik do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej "Wędrujemy z Jezusem" Treści programowe do klasy czwartej szkoły podstawowej zostały opracowane w ośmiu działach tematycznych, zostały tak rozłożone, aby pomóc uczniom...
36,98 * 46,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,46 zł

Opis

Wędrujemy z Jezusem. Podręcznik do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej


Podręcznik do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej "Wędrujemy z Jezusem"

Treści programowe do klasy czwartej szkoły podstawowej zostały opracowane w ośmiu działach tematycznych, zostały tak rozłożone, aby pomóc uczniom poznać lepiej Pana Jezusa, którego wybrali na swojego przewodnika i przyjaciela w klasie trzeciej, pogłębić tę przyjaźń, nauczyć się dziękować, prosić, wielbić i przepraszać. Tematy poszczególnych jednostek zostały sformułowane tak, aby intrygowały ucznia i prowokowały do szukania odpowiedzi na pytania dotyczące ich wiary i wiedzy o Panu Bogu. Uczniowie na każdej lekcji spotkają przewodnika, którym jest św. Stanisław Kostka.

Celem każdej lekcji jest zbudowanie trwałej i żywej więzi między uczniem a Panem Jezusem. Podstawowym źródłem wiedzy są słowa z Pisma Świętego, krótkie komentarze omawiające temat, teksty ze światowego katechizmu Youcat dla dzieci, treści opowiadań, modlitw, fotografie i ilustracje.

Podręcznik nr  AZ-14-01/18-KR-8/23 do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych, przeznaczony do klasy czwartej szkoły podstawowej, zgodny z programem nauczania nr AZ-1-01/18.


Wędrujemy z Jezusem. Ćwiczenia do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej


Ćwiczenia do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej „,Wędrujemy z Jezusem“,

Ćwiczenia do nauczania religii rzymskokatolickiej przeznaczone do klasy czwartej szkoły podstawowej mogą być stosowane jako integralna część podręcznika „,Wędrujemy z Jezusem“,.

Ćwiczenia stanowią obudowę podręcznika ucznia. Składają się z 189 zadań, które:

 • sprawdzają poprawność zrozumienia opanowanych treści,
 • kształtują kreatywne myślenie,
 • utrwalają wiedzę,
 • motywują do nauki,
 • wzbudzają kreatywne postawy ucznia,
 • motywują do uczestnictwa w życiu sakramentalnym,
 • utrwalają postawy eucharystyczne,
 • wspomagają zapamiętywanie.

Wśród zadań: krzyżówki, rebusy, labirynty, zdania do odkodowania, uzupełniania, dopasowywania, odnajdywania, wyodrębniania, dorysowywania, kolorowania, zadania matematyczne i inne. Podczas ich rozwiązywania uczniowie: uczą się myśleć kreatywnie, interpretować słowa Pisma Świętego, poszczególne zadania uzupełniają, wykreślają, dobierają, odgadują, dopisują, przyporządkowują, dopasowują. Wszystkie zadania mają zróżnicowany stopień trudności. O sposobie i zakresie wykorzystania w procesie nauczania poszczególnych ćwiczeń decyduje nauczyciel, kierując się potrzebami i możliwościami edukacyjnymi uczniów.

Ćwiczenia mogą służyć również jako inspiracja dla nauczycieli pracujących z innymi podręcznikami napisanymi zgodnie z nową Podstawą programową katechezy Kościoła katolickiego w Polsce z 2018 roku.

FAQ

Sprawdź Q&A

Kto napisał "Pakiet Wędrujemy z Jezusem. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej"?
Podręcznik "Pakiet Wędrujemy z Jezusem. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej" jest opracowaniem zbiorowym, więc za napisanie treści odpowiedzialnych jest wielu autorów.


Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Książka "Pakiet Wędrujemy z Jezusem. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej" została opracowana przez Wydawnictwo WAM.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora lub autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Pakiet Wędrujemy z Jezusem. Podręcznik z zeszytem ćwiczeń do religii dla klasy 4 szkoły podstawowej

 • Wydawnictwo WAM
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: ZEST_WEDZJEZUS4

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>