Zaśmiecenie naszego naturalnego środowiska to nie fikcja, a rzeczywisty problem, z którym musimy się uporać, jeżeli nie chcemy doprowadzić do katastrofy.

Jako spółka podejmujemy wiele proekologicznych działań dla dobra naszej planety oraz wprowadzamy liczne zmiany w celu ograniczenia zużycia odpadów.

W biurze pracownicy zrezygnowali z używania plastikowych butelek. Każdy otrzymał szklaną i może do woli korzystać z dystrybutorów z filtrowaną wodą. Przed Dniem Ziemi sprzątaliśmy las w swojej okolicy. BZZT! Mamy również zaplanowanych szereg innych akcji na ten rok związanych z pszczółkami.

W 2020 roku na naszym magazynie nastąpiła radykalna zmiana w sposobie pakowania zamówień. Wszystko po to, żeby pakować wasze zamówienia w duchu less waste. W efekcie praktycznie wyeliminowaliśmy materiały foliowe.

Dzięki tym zmianom w 2020 roku ograniczyliśmy zużycie folii (plastiku) o około 99%, czyli o 15-20 ton rocznie!

Jakie zmiany wprowadziliśmy zgodnie z duchem less waste?

Staramy się, żeby produkty w waszych zamówieniach były bardzo dobrze zabezpieczone i jednocześnie zależy nam na tym, żeby nie generować niepotrzebnych śmieci. Dlatego podczas procesu pakowania zamówień maksymalne wykorzystujemy pozostałości i resztki. W jaki sposób to robimy?

  • Stosujemy recykling - do pakowania zamówień używamy między innymi kartonów pozyskanych od firmy skupującej makulaturę.
  • Jako wypełniacza używamy kartonów, w których przyjeżdża do nas towar od dostawców. Stare, zużyte kartony wkładamy do specjalnej maszyny, która przerabia je na papierowy wypełniacz.
  • Wykorzystujemy wypełnienie z paczek, które dostajemy od naszych dostawców. Zatem jeżeli w swojej paczce znajdziesz folię to tylko dlatego, że nasi dostawcy ją stosują, a my wykorzystujemy ją ponownie, żeby zabezpieczyć najdelikatniejsze produkty.
  • Folię bąbelkową w 99% zastąpiliśmy papierem bąbelkowym.

pakujemy less waste

A wy jak ograniczacie zużycie śmieci w swoich domach?

Czy wiecie, że w ciągu roku produkujcie około 332 kg śmieci? Jeżeli los naszej planety nie jest wam obojętny i nie chcecie, żeby wasze dzieci tonęły w śmieciach, już dziś zacznijcie ograniczać ich zużycie.

Przede wszystkim zrezygnujcie z opakowań foliowych. Zacznijcie używać wielorazowych woreczków do pakowania. Kiedy idziecie na zakupy, weźcie ze sobą bawełnianą torbę. Zamiast kupować wodę w plastikowych butelkach, pomyślcie o dzbanku z filtrem.

Jak kreatywnie wykorzystać karton po zamówieniu z Bee.pl?

Sposobów jest wiele. Możesz zrobić z niego domek dla kota lub dla lalek, pojazd dla dzieci, a nawet rakietę. Daj się ponieść wyobraźni!

jak wykorzystać karton po zamówieniu