Pszczoła Bee.pl zyskała rodzinę

Pszczoły są bliskie naszemu sercu. Mamy bowiem jedną w nazwie naszego sklepu i codziennie patrzymy, jak radośnie spija nektar z logo. Pszczoły są niezwykle ważne dla utrzymania równowagi w naszym środowisku. Bez nich życie na naszej planecie byłoby niemożliwe. Biorąc pod uwagę fakt, jak bardzo działalność człowieka zagraża istnieniu tych owadów, ograniczając ich liczbę, postanowiliśmy coś dla nich zrobić - dać im bezpieczny dom. W jaki sposób? Na dachu naszego biura postawiliśmy ule! Teraz mamy już nie tylko pszczołę w nazwie, ale całą pasiekę pełną pszczół.

Budujemy pszczele osiedle

Planując założenie własnej pasieki, postanowiliśmy wziąć przykład z podejścia do pracy pszczelich robotnic - czyli zbiorowo i z zaangażowaniem! Wszystko od A do Z wykonaliśmy sami. Od projektu po podlewanie kwiatów posadzonych specjalnie dla naszych nowych przyjapszczółek.

Prace zaczęliśmy od zamówienia gotowych, profesjonalnych uli, wykonanych z surowego drewna. Biorąc pod uwagę, że wystawione na działanie czynników atmosferycznych, mogłyby dość szybko ulec zniszczeniu, chwyciliśmy za pędzle i własnoręcznie pokryliśmy je odpowiednim, całkowicie bezpiecznym impregnatem. Pomalowaliśmy je także farbami, by nadać im kolory sklepu Bee.pl, księgarni TaniaKsiazka.pl oraz spółki Glosel, do której należą obie te marki.

Gdy ule spokojnie schły, zajęliśmy się adaptacją przestrzeni pod pasiekę. Przede wszystkim zadbaliśmy o odpowiednią ochronę domków dla pszczół przed wiatrem. Ustawiliśmy też skrzynki, w których posadziliśmy kwiaty, by owady mogły się posilać w pobliżu swego domostwa.

🎥 Obejrzyj materiał filmowy.

Z pomocą specjalisty

Do całego procesu podeszliśmy z pokorą, dlatego poprosiliśmy o pomoc specjalistę od hodowli pszczół, który służył radą i czuwał nad wszystkim. Zależało nam bowiem na tym, żeby ule nie tylko ładnie wyglądały, ale przede wszystkim były bezpiecznym schronieniem dla małych żółto-czarnych stworzeń. Od tego momentu będzie ON nas już stale wspierał w opiece nad pszczołami.

Ule sklepu Bee.pl

Azyl na dachu

Wybór dachu pięciopiętrowego biurowca na ich miejsce do życia okazał się opcją idealną. Badania laboratoryjne wykazują bowiem, że miód z pasiek miejskich bywa zdrowszy i ma mniej zanieczyszczeń od tego, który powstał na terenach rolniczych.

Zdecydowany wpływ na tę różnicę mają chemiczne opryski. Niestety pestycydy bywają również zabójcze dla samych pszczół. Na naszym dachu nic takiego im nie grozi. Będziemy tam jedynie tryskać radością!


Plany na przyszłość

Własne ule to tylko początek przygody z hodowlą pszczół. W przyszłym roku planujemy posadzić jeszcze więcej kwiatów na samym dachu, ale nie tylko tam. W planie mamy również zasianie kwietnych łąk na wolnej przestrzeni wokół siedziby naszej firmy. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć dla naszych pszczół idealne miejsce do zbierania nektaru i pyłku, i że skorzystają z niego również inne stworzenia, żyjące w pobliżu.

Na sercu leży nam również los dzikich owadów zapylających . W związku z tym w ramach wsparcia akcji GreenPeace “Zbuduj Hotel dla zapylaczy” mamy zamiar zbudować kilka takich domków.

Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w tym projekcie, ponieważ każdy, nawet najmniejszy ruch w stronę ochrony tych stworzeń to szansa na lepszą przyszłość nas wszystkich.

Musimy przyznać, że budowa pszczelego osiedla było wyzwaniem ale też niezłą zabawą. Najważniejsze jest jednak to, że pszczoły zyskały bezpieczny azyl. Kto wie, może wkrótce odwdzięczą się nam złotem? Płynnym, aromatycznym i słodkim...


Zobacz także: