Plastyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Podręcznik Plastyka 1 został przygotowany dla uczniów klasy liceów 1 ogólnokształcących i techników. Podręcznik pozwala zrealizować zakres podstawowy podstawy programowej. Autorka podręcznika przede wszystkim skupiła się wyposażeniu młodzieży w kluczowe umiejętności z zakresu analizy i...
47,99 * 54,18 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,52 zł

Opis

Podręcznik Plastyka 1 został przygotowany dla uczniów klasy liceów 1 ogólnokształcących i techników. Podręcznik pozwala zrealizować zakres podstawowy podstawy programowej.

Autorka podręcznika przede wszystkim skupiła się wyposażeniu młodzieży w kluczowe umiejętności z zakresu analizy i interpretacji wizualnych tekstów kultury. Podręcznik umożliwia obcowanie z kulturą i jej rozumienie. Zaproponowana szata graficzna rozwija wrażliwość estetyczną, a propozycje zadań i ćwiczeń warsztatowych – twórcze myślenie. Każdy, kto podczas nauki lub poza nią, skorzysta z zaproponowanych w podręczniku treści, otrzyma podstawową wiedzę o sztuce i jej formach, syntetyczne wiadomości na temat dzieł sztuki od prehistorii do nowoczesności oraz informacje o twórczości lokalnej i znaczenia współczesnych wydarzeń kulturalnych.
 
Podręcznik do plastyki, dla klasy 1, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 rozdziałów:

 • Kontakt z dziełem sztuki
 • Konteksty dzieł sztuki
 • Sztuka lokalnego środowiska
 • Instytucje zajmujące się upowszechnianiem kultury i sztuki
 • Współczesne awangardy artystyczne

Co znajdziesz w podręczniku Plastyka 1. Zakres podstawowy?

 • Ważne słowa i pojęcia – obowiązkowe do zapamiętania z lekcji
 • blok Ćwiczenia z interesującymi pomysłami na prace plastyczne i inspiracje do działań
 • ciekawe informacje dotyczące sztuki, współczesne nawiązania do znanych od wieków dzieł i idei lub ich kontynuacje w sekcji Instart
 • Zoom na dzieło sztuki pozwalający ćwiczyć analizowanie dzieł sztuki z wykorzystaniem właściwej terminologii
 • Sprawdź się! ‒ blok z poleceniami i pytaniami służącymi sprawdzeniu opanowania materiału w praktyce
 • wysokiej jakości reprodukcje dzieł sztuki
 • osie czasu pozwalające umiejscowić omawiane zagadnienie wśród innych
 • wskazówki Na tej lekcji – wstęp do omawiania nowych tematów
 • Podsumowania lekcji – wsparcie podczas samodzielnej nauki ucznia
   

FAQ

Sprawdź popularne pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Plastyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa"?
Za treścią tytułu stoi Anita Przybyszewska-Pietrasiak.
Jest autorem paru podręczników, ale ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może na przykład z włożenia dużego wysyłku w proces katalogowania treści. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Plastyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa został opracowany przez Wydawnictwo Operon.


Jaki numer zgodności MEN posiada ten podręcznik szkolny?
1054/2019 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Podręcznik został określony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauki.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik:
Wydawnictwo pedagogiczne Operon to wydawca, który skupia się na tworzeniu publikacji, obejmujących wszystkie etapy rozwoju - od wczesnej edukacji szkolnej aż do poziomu szkół ponadpodstawowych. Dostarcza materiały przygotowujące do egzaminów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i przygotowane w konsultacji z MEN. Vademecum są wzbogacone pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i holistyczne podejście do nauczania powoduje, iż wydawnictwo Operon jest dobrym partnerem dla nauczycieli, uczniów jak i rodziców.

Do której klasy i na jakim poziomie edukacji jest niezbędny opisywany podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

W kontekście którego przedmiotu ta publikacja jest potrzebna?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnej sekcji nauki, jaką jest plastyka.


Jakiego zakresu wiedzy dotyczy podręcznik Plastyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa?
Książka ta jest rekomendowana dla uczniów na poziomie podstawowym.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem oraz plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Plastyka 1. Podręcznik. Zakres podstawowy. Szkoła ponadpodstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>