W tym roku wyjątkowo większość z nas będzie spędzać wakacje w domu. Zagraniczne wyjazdy i długie, pasjonujące podróże już dawno przełożyliśmy na przyszły rok, a dziś zastanawiamy się, jakie rozrywki zapewnić maluchom w czterech ścianach. Poniżej przedstawiamy pomysły na wakacje, które nie wymagają wyjazdów, a tym samym gwarantują świetną zabawę – dla Ciebie i dla malucha. Czytaj dalej!

Wakacje w domu – czy muszą być nudne?

Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście, że nie. Przymusowa izolacja pociąga za sobą także wiele pozytywnych konsekwencji. Niewątpliwe jedną z najważniejszych jest możliwość budowania relacji z dzieckiem i spędzanie wspólnie jeszcze większej ilości czasu. To, jak będą wyglądać wakacyjne miesiące spędzone w domu, zależy przede wszystkim od Ciebie. Pomysły na wakacje w domu są teraz na wyciągnięcie ręki, a zatem na pewno nie możesz narzekać na brak inspiracji!

Pomyśl o tym czasie jako o wyjątkowej szansie, która nie tylko przełoży się na Twoje relacje z maluchem, ale pomoże także sięgnąć do (być może) dawno niewykorzystywanych pokładów kreatywności, które są przecież w głowie każdego z nas. Możesz wymyślać nowe gry i zabawy, organizować spotkania online, a może nawet zainspirować się pomysłem na wakacje w domu z czasów Twojego dzieciństwa – wszystko zależy od Ciebie!

Zestawy kreatywne >>

Domowe zabawy wakacyjne

Na pytanie „Co robić w wakacje w domu?” zgodnie odpowiadamy – bawić się! Jeżeli mieszkasz w domu z ogrodem, możesz bez obaw spędzać z maluchem czas na świeżym powietrzu. Wspólne pikniki, zabawy w małego ogrodnika czy organizowanie wieczornych, rodzinnych ognisk ze wspólnym śpiewaniem to jedynie kilka pomysłów. W ogrodzie możesz rozłożyć trampolinę lub basen – nieco starsze dzieci z pewnością docenią tego typu rozrywkę. Świetnym pomysłem będzie także rozstawienie namiotu w ogrodzie – możecie nocować tuż pod gwiazdami, a do tego opowiadać maluchom o nieskończonych cudach wszechświata!

No dobrze, a co robić w wakacje z nieco mniejszymi dziećmi? Tu z pomocą przychodzą edukacyjne zabawki, które łączą pełen atrakcji czas śmiechu i żartów z odkrywaniem w sobie ciekawości świata. Magnetyczne układanki proponowane przez markę Janod świetnie rozwiną kreatywność i wyobraźnię Twojego malucha, a klocki drewniane pozwolą na skuteczny trening koncentracji i pamięci. Jak widzisz, wakacje w domu wcale nie muszą być nudne i męczące.

To jednak nie koniec fachowej pomocy, którą dla Ciebie przygotowaliśmy! W naszym sklepie internetowym znajdziesz także produkty takie jak szpadel, grabie do liści czy cały zestaw narzędzi ogrodowych stworzonych z myślą o małych ogrodnikach. Dla małych artystów przygotowaliśmy kredki ołówkowe od Prima Aert, plastelinę marki Astra czy kredki w aksamitnym woreczku od Crayon Rocks.

Wakacje w domu spędzone z dziećmi to dla wielu z Was prawdziwy test wytrzymałości, ale także niezapomniany czas, pielęgnujący relacje pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Nie ma co się wściekać na utrudnienia i rozkładać bezradnie rąk – spróbujcie bezpiecznej, ale i kreatywnej wakacyjnej zabawy w domowym zaciszu!

Więcej ciekawych pomysłów na urozmaicenie czasu znajdziesz na dole wpisu - ZOBACZ »

Wakacyjne wycieczki - po okolicy, województwie i kraju

Trudno przez całe wakacje siedzieć w domu. Kiedy zamarzy nam się rodzinny wypoczynek z dala od niego, nie musimy od razu jechać za granicę. Pamiętajmy, że w naszym kraju również znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Nie musimy wcale jechać na drugi koniec Polski. Warte odwiedzenia zabytki czy obiekty przyrodnicze znajdziemy w każdym województwie. Zlokalizujemy je bez trudu dzięki turystycznym przewodnikom czy informacjom zawartym na stronach internetowych. Kto wie, może takie miejsca znajdują się nawet w obrębie kilku-kilkunastu kilometrów od nas?

Oczywiście, cały czas wskazane jest omijanie skupisk ludzi, dlatego za cel wycieczek warto obierać miejsca nieoblegane przez tłumy turystów. Zamiast na spacer po molo czy modnym górskim szlaku, po którym wraz z nami przemieszczają się setki osób, warto znaleźć mniej zaludniony punkt - np. mniej popularne wśród turystów miejsce położone w lesie? Obecny czas sprzyja odkrywaniu turystyki na nowo i znajdowaniu miejsc, które są mniej popularne, choć urokliwe.

Niezależnie od tego, gdzie pojedziemy, warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad higieny, w czym z pewnością pomoże Ci higieniczny niezbędnik.


⇨ Sprawdź higieniczny niezbędnikZobacz także: