Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Nowa podstawa programowa 2022 Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Pomaga zrozumieć procesy historyczne dzięki schematom Przyczyny i...
50,99 * 56,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 49,00 zł

Opis

Nowa podstawa programowa 2022

  • Obejmuje materiał z zakresu epoki nowożytnej.
  • Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje.
  • Pomaga zrozumieć procesy historyczne dzięki schematom Przyczyny i skutki.
  • Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami
  • Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementów Symbole epoki i To budzi kontrowersje oraz propozycji dodatkowych publikacji książkowych.
  • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki przejrzystym Podsumowaniom i czytelnym osiom czasu.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum."?
Adam Kucharski, Anna Łaszkiewicz, Aneta Niewęgłowska, Stanisław Roszak są autorami tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak ich treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum." wydało Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN posiada opisywany podręcznik?
1150/2/2023 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z ramą programową, a także z kryteriami jakościowymi.

 
Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.

 
Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum."?
Tytuł jest częścią popularnej serii "POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ".
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwój wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, jak również logiczny.

 
Ile stron ma ta pozycja?
368 to długość książki Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum..
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną ilustracjami. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.

 
Informacje o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją działalnością na krajowym rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na system nauki. Stając naprzeciw wyzwaniom wiążącym się z nowoczesną edukacją, zapewnia materiały, zgodne z aktualnymi wytycznymi MEN i licznych komisji egzaminacyjnych.
 
Jaki zakres nauczania obejmuje ta książka?
Książka ta jest skierowana dla osób na poziomie podstawowym.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie edukacji jest niezbędny opisywany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, jakim jest historia.

 
Informacje o serii opisywanego podręcznika szkolnego:
3 główne zalety podręczników z serii Poznać przeszłość

  • Ułożenie wydarzeń według chronologii, które umożliwia łatwiejsze przyswojenie wiedzy,
  • Uatrakcyjnienie wizualne i merytoryczne treściprzez dodanie elementów tj. infografiki, ciekawostki,
  • Przyjazny język dopasowany do poziomu zrozumienia ucznia.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto zacząć rok szkolny.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian kupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Poznać przeszłość 2. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>