Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr

Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla” śpiewają piosenki o… sobie.
25,39 * 39,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,29 zł

Opis

Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak!

Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki „Uczuciometr inspektora Krokodyla” śpiewają piosenki o… sobie.

Susanna Isern to autor tytułu "Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr".

W oryginale książka nosi tytuł: una cancion para cada emocion.

Jeśli szukasz dla dziecka książeczki, której czytanie sprawi mu wielką radość i zapewni fantastyczną zabawę, wybierz coś z kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania" np. "Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr". Krótka forma to dobry sposób na to, aby dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Chcąc wspierać poprawny rozwój maluchów w wieku od 5 do 7 lat, warto czytać z nimi specjalnie przeznaczone dla nich książki.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Znacząco wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija jego zdolność kojarzenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Piękne, barwne obrazki stymulują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Czytanie razem z maluchem daje mu świetną okazję do ćwiczenia i rozwijania zdolności mówienia. Rozmowa z dorosłym o fabule korzystnie wpływa na rozwój.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść ma twardą okładkę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki temu dużo trudniej będzie ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu do końca książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie czekaj - sprawdź też inne książki z serii "Uczuciometr".

Książka to wydanie 1. w j. polskim. Pierwotnie książka była wydana w j. hiszpańskim. Bardadyn Barbara odpowiada za przekład na polski.

Jest to średniej długości produkcja - ma 60 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr" wydało Wydawnictwo Dwukropek. Jeśli ta książeczka zaintryguje małego człowieka, to sprawdź także pozostałe publikacje tego wydawcy.