W czasie chłodniejszych dni wielu rodziców zastanawia się, jak zabezpieczyć swoje podróżujące w wózku dziecko przed wiatrem i mrozem. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, jednak część z nich nie sprawdza się w praktyce. Bogactwo wzorów i kolorów materiałów kusi zakupem kocyka czy pościeli do wózka. Jednak im dziecko starsze, tym coraz częściej zdarza się, że odkrywa się, a w efekcie czego marznie. Czy śpiworek do wózka jest zatem najlepszym rozwiązaniem?

śpiworek do wózka

Zalety korzystania ze śpiworka do wózka

Śpiworek do wózka dla dziewczynki czy chłopca to niewątpliwie zakup, który zwyczajnie się opłaca. Jest ON nie tylko niezwykle praktyczny, ale także bezpieczny dla dziecka. W porównaniu do kocyków czy pościeli śpiworek:

  • nie krępuje ruchów dziecka,
  • doskonale zabezpiecza malucha przed zimnem i wiatrem,
  • występuje w wariantach do wersji spacerowej oraz głębokiej wózka,
  • chroni dziecko przed odkryciem ciała oraz zakryciem twarzy,
  • daje możliwość dopasowania grubości do temperatury.

Śpiworek do wózka - na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Pytanie to często nurtuje przyszłych rodziców podczas kompletowania wyprawki dla noworodka. Chęć dopasowania poszczególnych jej elementów do siebie sprawia, że uwadze często umykają kluczowe cechy, które powinny być wzięte pod uwagę. Czym zatem kierować się w zakupie?

Materiał

Kupując śpiworek do wózka dla naszej pociechy, należy zwrócić szczególną uwagę na jego materiał. Znacznie ważniejszy od rozpatrywania, jaki wzór będzie bardziej odpowiedni, jest wybór bezpiecznej tkaniny, która nie przepuszcza wiatru czy wilgoci.

Wybierając śpiworek dla dziecka, należy sprawdzić, czy materiał posiada niezbędne atesty, którymi charakteryzować powinien się zresztą każdy produkt dla naszej pociechy. Zmniejsza to nie tylko ryzyko reakcji alergicznej, ale także pocenia się dziecka. Dobrze wykonany model utrzyma odpowiednią temperaturę, nie narażając malca ani na chłód, ani na przegrzanie.

Rozmiar

Na rynku znajdziemy śpiworki do wózka w wielu rozmiarach, które należy dopasować do wielkości naszego dziecka. Im mniejsze puste przestrzenie, a jednocześnie większe dopasowanie śpiworka do ciała dziecka, tym produkt zapewnia większy komfort cieplny naszemu maluchowi.

Kupując śpiworek do wózka, nie należy jednak zapominać o tym, że dziecko, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, intensywnie rośnie. Chcąc ustrzec się ryzyka zbyt szybkiego wyrośnięcia dziecka ze śpiworka, warto wybrać jeden z modeli z regulacją lub klasyczny, jednakże o rozmiar większy.

Grubość

Kompletując wyprawkę dla noworodka, zwracamy uwagę na dopasowanie jej do pory roku, w której na świat przyjść ma mały człowiek. Adekwatnie należy postąpić, wybierając śpiworek do wózka. Na rynku dostępne są modele o zróżnicowanej grubości w zależności od pory roku.

Jeśli Twoje dziecko ma urodzić się jesienią lub wiosna - wybierz cieńszy, przejściowy model. Kiedy zaś spodziewasz się potomstwa w najmroźniejszej porze roku - zimowy śpiworek będzie strzałem w dziesiątkę.

Najpopularniejsze śpiworki i otulacze

Śpiworki do wózka - najpopularniejsze rodzaje

W zależności od wieku naszego dziecka, a także rodzaju wózka, z jakiego korzystamy, wyróżnić możemy śpiworek do gondoli, a także do spacerówki. Poszczególne warianty różnią się nie tylko rozmiarem, ale także kształtem. Pamiętaj jednak, że niezależnie od posiadanego rodzaju pojazdu dla malucha, warto wybierać modele zapewniające dziecku komfort i swobodę ruchów.

Śpiworek do wózka typu gondola

Kiedy nasze dziecko przychodzi na świat, chcemy dostarczyć mu wszystkiego, co najlepsze. Wybieramy sprawdzone rozwiązania, a także takie, które nie powodują dyskomfortu dla delikatnej i wrażliwej skóry dziecka. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na sposób wykonania śpiworka do gondoli. Szwy, które przechodzą pod pleckami niemowlaka, mogą sprawiać mu dyskomfort. W pierwszych miesiącach życia dziecko bardzo dużo śpi, warto więc wybierać takie modele śpiworków do wózków, które będą idealne do długich spacerów.

Śpiworek do spacerówki

Kiedy dziecko rozpoczyna korzystać z wózka spacerowego, jest już dość ruchliwą istotą. Rozglądanie się dookoła świadczy o chęci poznania świata. Aby zapewnić mu jak najlepsze warunki poznawcze, warto zakupić taki śpiworek do spacerówki, z którego w razie potrzeby będziemy w stanie szybko i swobodnie go wyjąć. Funkcja ta przyda się szczególnie w momencie, kiedy nasze dziecko zacznie stawiać pierwsze kroki.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi wiesz już, że mądry wybór śpiworków zaowocuje komfortem, poczuciem bezpieczeństwa i gwarancją optymalnej temperatury w wózku Twojej pociechy. Wybierz odpowiadający Waszym potrzebom rodzaj śpiworka, który da Wam pewność, że spacery na świeżym powietrzu będą wolne od trosk.


Zobacz także: