Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Część 2 podręcznika Świat chemii klasa 8 została poświęcona kwasom, zasadom i solom, z których jest zbudowana litosfera, a także związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym. W podręczniku ujęte zostały wszystkie wymagania podstawy programowej oraz...
40,04 * 43,05 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,28 zł

Opis

Część 2 podręcznika Świat chemii klasa 8 została poświęcona kwasom, zasadom i solom, z których jest zbudowana litosfera, a także związkom węgla: węglowodorom, pochodnym węglowodorów i substancjom o znaczeniu biologicznym.

W podręczniku ujęte zostały wszystkie wymagania podstawy programowej oraz nowe treści takie jak: pojęcie elektroujemności, katalizatora, znajdują się w podręczniku.

Treść została przedzielona śródtytułami w formie pytań, a każdy z krótkich bloków tekstowych odpowiada na zadane wcześniej pytanie. Krótkie bloki tekstu to forma, do której uczniowie, korzystający na co dzień z Internetu, są przyzwyczajeni. Ułatwia im to zapoznawanie się z materiałem w odpowiednim dla nich tempie.

Każde doświadczenie jest uzupełnione o schematyczny rysunek i barwną fotografię, która w połączeniu z opisem pokazuje krok po kroku przebieg doświadczenia. Uczeń dokładnie widzi, jakie procesy zachodzą podczas danego doświadczenia, nawet kiedy w szkole nie można go przeprowadzić.

W podręczniku zostały wskazane możliwości pozyskiwania dodatkowej wiedzy, zaproponowano wiele doświadczeń, w tym również doświadczenia do wykonania przez uczniów w domu. Dzięki temu uczeń kształci umiejętności praktyczne.

Język przekazu, dostosowany do wieku i poziomu umiejętności uczniów, ułatwia zrozumienie chemii.

Treść podręcznika została podzielona na działy, w których znajdują się stałe elementy.

  • Graficzne wprowadzenie ma zainteresować materiałem omawianym w danym dziale.
  • Część główna tematu została podzielona na krótkie fragmenty, które rozpoczynają się pytaniem. Temat zilustrowano schematami i zdjęciami doświadczeń chemicznych.
  •  Podsumowanie zawiera definicje nowych pojęć.
  • Na końcu każdego z tematów pod hasłem: Sprawdź, czy wiesz i rozumiesz znajdują się pytania i zadania służące zbadaniu zrozumienia przez ucznia omawianego w tekście problemu.
  • Pod hasłem Dowiedz się więcej umieszczono pytania i polecenia prowokujące do wyszukiwania wiadomości, które w istotny sposób poszerzą wiedzę ucznia na temat otaczającego go świata.
  • Domowe laboratorium zawiera propozycję prostych eksperymentów, które UCZEŃ może wykonać w domu za pomocą przedmiotów codziennego użytku, oczywiście PO UZYSKANIU ZGODY RODZICÓW!
  • Krótkie, ciekawe artykuły Czy wiesz, że… z dziedziny ekologii, historii chemii, jej zastosowań mają zainteresować i sprowokować do poszukiwania dodatkowych informacji.
  • Bogato ilustrowane, zwięzłe Podsumowanie na koniec działu pomaga uporządkować i utrwalić zdobytą wiedzę, w myśl łacińskiej sentencji repetitio mater studiorum est, czyli powtarzanie jest matką wiedzy.
  • Test do działu składa się z pytań testowych jednokrotnego wyboru (odpowiedzi znajdują się na końcu podręcznika), rozwiązanie testu pozwala uczniowi ocenić, jak jest przygotowany przed sprawdzianem.
  • Sprawdź się zawiera zadania sprawdzające zagadnienia nie tylko  omawiane w danym rozdziale, lecz pozwalają wracać do wcześniej zdobytych wiadomości i umiejętności.

Na zakończenie każdej z części podręcznika zamieszczono Test końcowy.

Podręcznik dodatkowo zawiera elementy, które zwiększają komfort użytkowania: układ okresowy pierwiastków chemicznych na alonżu, tabelę rozpuszczalności, szeregi homologiczne, indeks pojęć, do każdego działu stronę działową zawierającą pytania dotyczące zawartości danego działu.

Działy w podręczniku:

6. Wodorotlenki i kwasy
7. Sole
8. Węglowodory
9. Pochodne węglowodorów
10. Między chemią a biologią

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Autorami podręcznika są Anna Warchoł, Dorota Lewandowska, Andrzej Danel, Marcin Karelus.
Są autorami paru podręczników, ale te treści są bardzo wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa została opracowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
834/2/2018 jest numerem dopuszczenia MEN podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Jak zyskać pewność, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek szkolnych dzielą Cię trzy kroki:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, wydawnictwa.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej szczegóły znajdują się na stronie oglądanego produktu.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej Świat Chemii.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


O wydającym ten podręcznik:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają najwyższej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w całej Polsce. Wydając 25 tys. pozycji z całkowitym nakładem ponad 2 mld egzemplarzy, WSiP jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w publikacji wielu typów materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . WSiP rozwija też innowacyjne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące elektroniczne podręczniki, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Do której klasy i na jakim stopniu edukacji jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta książka jest przydatna?
To jest publikacja o chemii.


Ile stron zawiera ta pozycja?
272 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną upiększoną obrazkami i ilustracjami. Zawiera wartościowe i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie odpowiednich zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.


Jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Świat chemii. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>