Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, obecny na rynku od wielu lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach. Podręcznik Świat fizyki. Klasa 8 składa się z sześciu działów tematycznych: Przemiany energii w zjawiskach...
40,40 * 43,44 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,61 zł

Opis

Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, obecny na rynku od wielu lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach.

Podręcznik Świat fizyki. Klasa 8 składa się z sześciu działów tematycznych:

  • Przemiany energii w zjawiskach cieplnych,
  • Drgania i fale sprężyste,
  • O elektryczności statycznej,
  • O prądzie elektrycznym,
  • O zjawiskach magnetycznych,
  • Optyka, czyli nauka o świetle.

Każdy z sześciu działów składa się z rozdziałów, a każdy rozdział zakończono Podsumowaniem przypominającym najważniejsze treści z danego tematu. Z kolei na końcu każdego działu umieszczono Podsumowanie, test wyboru Sprawdź się oraz dodatkowe zadania problemowe.

W podręczniku zamieszczono liczne, w pełni rozwiązane przykłady wspomagające uczniów w pokonywaniu trudności rachunkowych, jest tu też wiele zadań jakościowych i obliczeniowych. Opisano również wszystkie doświadczenia wymienione w podstawie programowej, a ponadto wiele prostych i ciekawych eksperymentów, które można wykonać na lekcji lub samodzielnie w domu. Podręcznik zawiera także polecenia odsyłające uczniów do Internetu.

Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową MEN obowiązującą w klasach 7. i 8. szkoły podstawowej od września 2017 roku.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Autorami książki są Barbara Sagnowska, Maria Rozenbajgier, Ryszard Rozenbajgier, Danuta Szot-Gawlik, Małgorzata Godlewska.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa" opublikowało Wydawnictwo WSiP.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
Numer dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 821/2/2018. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień przyznania numeru. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Jak zyskać pewność, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu niezbędnej listy książek szkolnych dzielą Cię trzy kroki:
  • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
  • Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
  • Upewnij się, że wymienione wyżej informacje znajdują się w opisie kupowanego produktu.



Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas SP 8. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.

Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta publikacja?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, jakim jest fizyka.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Świat Fizyki".
Podobnie jak pozostałe tytuły z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a także logiczny.


O wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) to jedno z najstarszych wydawnictw w naszym kraju, które zaczynało swoją działalność w 1945 r. Od momentu publikacji pierwszego podręcznika, wydano już ponad 25 tysięcy tytułów, o łącznym nakładzie ponad 2 mld egzemplarzy. Obecnie WSiP specjalizuje się w tworzeniu materiałów edukacyjnych, takich jak podręczniki, repetytoria, poradniki i kursy, z udziałem uznanych metodyków, naukowców i ekspertów. Poza tradycyjnymi wydaniami oferuje też serwis internetowy WSiPnet z e-podręcznikami oraz Klub Nauczyciela.

Ile stron zawiera ta pozycja?
232 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawiera znaczące i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź produkty szkolne, z którymi warto wejść w nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 8. Szkoła podstawowa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również




Odkryj radość z ogrodnictwa >>