Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony. Podręczniki z serii Sztuka wyrazu...
45,99 * 52,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,54 zł

Opis

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania – podstawowy i rozszerzony.

Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe.

Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

  • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
  • omówienia lektur obowiązkowych,
  • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
  • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
  • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
  • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
  • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
  • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom piąty serii obejmuje jeden okres historycznoliteracki – Młodą Polskę.

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Autorami podręcznika są Dorota Dąbrowska, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" wydało Wydawnictwo GWO.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
1022/5/2021 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek do szkoły:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na stronie opisywanego produktu.


Jaki zakres obejmuje podręcznik Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony?
Ten materiał jest skierowany do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


O wydającym opisywany podręcznik:
Założone w 1991 r. przez A. Mysiora i M. Dobrowolską, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO), to wydawnictwo specjalizujące się w publikacji podręczników edukacyjnych, szczególnie do matematyki. Wykorzystywane są przez 60% uczniów polskich szkół podstawowych. Ale GWO nie ogranicza się wyłącznie do matematyki, oferując również podręczniki do nauki j. polskiego, fizyki, historii, plastyki i biologii.

Do której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Dla jakiego przedmiotu ta publikacja jest sugerowana?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu działowi nauki, jakim jest język polski.


Do której serii podręczników należy "Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Tytuł należy do serii edukacyjnej Sztuka wyrazu.
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Która to część podręcznika?
To wydanie stanowi 1 część.


Ile stron zawiera ta pozycja?
320: tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną graficznie. Zawarto w nim liczne, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu. Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie do szkoły, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Sztuka wyrazu 3. Część 1. Młoda Polska. Język polski. Podręcznik dla liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>