Sztuka wyrazu 3. Część 2. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.Podręczniki z serii Sztuka wyrazu...
45,94 * 52,70 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,54 zł

Opis

Podręcznik przygotowany do podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Sztuka wyrazu to seria podręczników do nauki języka polskiego w liceum i technikum. Składa się z siedmiu tomów obejmujących oba zakresy nauczania - podstawowy i rozszerzony.Podręczniki z serii Sztuka wyrazu zawierają zagadnienia z zakresu literatury, kultury i sztuki oraz języka. Najważniejszymi ogniwami poszczególnych tematów są teksty literackie (wraz z opracowaniem dydaktycznym) oraz łączące się z nimi konteksty i nawiązania kulturowe. Inne ważne elementy podręczników z serii Sztuka wyrazu to:

  • wprowadzenia do epok z chronologicznym zestawieniem wydarzeń,
  • omówienia lektur obowiązkowych,
  • przykłady motywów wędrownych obecnych w literaturze i sztuce na przestrzeni wieków,
  • informacje i zadania wyrabiające dobre nawyki podczas pisania różnorodnych form wypowiedzi (z wzorcowymi przykładami wypracowań),
  • bogata ikonografia, a zwłaszcza reprodukcje dzieł sztuki nawiązujące do omawianych tekstów,
  • lekcje poświęcone analizie dzieł ikonicznych, a także filmowych i teatralnych,
  • spójne z celami kształcenia pytania, zadania oraz polecenia,
  • podsumowania w formie graficznych map pojęć i zestawów pytań.

Tom szósty serii obejmuje dwudziestolecie międzywojenne oraz literaturę wojny i okupacji.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Sztuka wyrazu 3. Część 2. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Za treścią książki stoją Dorota Dąbrowska, Ewa Prylińska, Cecylia Ratajczak, Adam Regiewicz.
Są autorami paru podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pomoc naukowa "Sztuka wyrazu 3. Część 2. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony" została opracowana przez Wydawnictwo GWO.


Jaki numer zgodności MEN ma opisywany podręcznik?
1022/6/2021 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Potwierdzamy, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami merytorycznymi.


Jak się upewnić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej szczegóły znajdują się w opisie oglądanego produktu.


Która to jest część książki?
Jest to część 2 tego podręcznika.


Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Założone w 1991 roku przez wybitnego wykładowcę UG, Adama Mysiora i Małgorzatę Dobrowolską. Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO) to wydawnictwo edukacyjne o szerokim zasięgu. Znane z publikacji podręczników matematycznych, wykorzystywanych przez większość uczniów polskich szkół.

Jaki jest zakres wiedzy tego podręcznika?
Książka ta jest skierowana dla uczniów na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.


Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Sztuka wyrazu 3. Część 2. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony"?
Tytuł ten należy do popularnej serii "Sztuka wyrazu".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Ile stron ma ta pozycja?
336 jest liczbą stron Sztuka wyrazu 3. Część 2. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony. Jest wypełniony edukacyjną treścią uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawarto w nim znaczące, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Do której klasy i na jakim etapie nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta publikacja?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest język polski.


W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów szkolnych, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Sztuka wyrazu 3. Część 2. Dwudziestolecie międzywojenne, literatura wojny i okupacji. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>