Porządki w stylu eko. Sprzątanie przy pomocy ekologicznych środków czystości


Dziś wiele się mówi o tym, że warto mieć bardziej ekologiczne podejście do świata. Co to jednak właściwie dla nas znaczy i dlaczego to tak ważne? Obecnie stan planety pogarsza się z roku na rok. Stan wód jest zatrważający, podobnie jak stan gleby i powietrza, którym na co dzień oddychamy. Każdy z nas ma wpływ na to, jak to wszystko dziś wygląda. Dlatego też zmianą swojego postępowania, możemy nieco poprawić chociażby ekologię w naszym własnym domu.

Światowy Dzień Ziemi to doskonała okazja, by pochylić się nad losem naszej planety. Jej (i jednocześnie nasz) los zależy od naszych codziennych, małych decyzji. Warto zacząć dbać o dobro Ziemi zaczynając od siebie - na przykład zmieniając nasze przyzwyczajenia dotyczące sprzątania.

Tematem wartym szczególnej uwagi są ekologiczne środki czystości. Najczęściej kupujemy środki gotowe, które są w sklepach. Zawierają one jednak mnóstwo substancji, które mają bardzo zły wpływ na wodę, a później na glebę, do której trafiają. Tymczasem obecnie można zakupić mnóstwo ekologicznych zamienników, a nawet stworzyć coś bezpiecznego z kilku podstawowych składników w domu.

Jak wygląda sprzątanie przy pomocy ekologicznych środków czystości?

Oczywiście ekologiczne środki czystości mają dużo prostsze składy, niż te chemiczne. Może nam się zatem wydawać, że nie są tak skuteczne w działaniu. Jednak to, co najlepsze, czerpiemy właśnie z natury. A obfituje ona w różnego rodzaju składniki, które są w stanie doczyścić różnego rodzaju powierzchnie w kilka chwil. Takie środki czystości nie mają oczywiście żrącego działania - są dużo bardziej delikatne. Czasem zatem trzeba nieco dłużej poczekać na usunięcie plamy, dłużej poszorować. Jednak idzie za tym wiele korzyści nie tylko dla naszego środowiska, ale również dla zdrowia naszych domowników. Kontakt z silnymi środkami, czasem może wywoływać różne podrażnienia skóry i inne dolegliwości. Natomiast eko środki, są w pełni bezpieczne. Nie musimy się zatem obawiać kontaktu naszej skóry z nimi czy też położenia przypadkowo owocu na świeżo umyty blat. Tego typu ekologiczne środki czystości, mogą nam pomóc w sprzątaniu każdego rodzaju powierzchni.

Na rynku są płyny do podłóg, do szyb czy też do czyszczenia kuchenek i piekarników. Wiele godnych uwagi środków, możemy znaleźć w sklepach internetowych. Są tam między innymi ekologiczne środki marki Yope, takie jak płyny do czyszczenia podłóg czy też do mycia łazienki. Mamy tam także możliwość nabycia produktów marki Eco Naturo, a wśród nich płynów do mycia okien oraz do czyszczenia toalet. A to wszystko w bardzo niskich cenach, zazwyczaj w przedziale kilkunastu złotych. Możemy zatem zmienić swoje podejście na bardziej ekologiczne, nie tracąc przy tym dodatkowej gotówki. Takie środki są bowiem niekiedy nawet tańsze od tych, które normalnie można dostać w marketach.

Ekologiczne środki czystości do samodzielnego zrobienia

Takie ekologiczne środki czystości, możemy skomponować nawet samodzielnie w domu z tego, co akurat mamy pod ręką. W czyszczeniu różnego rodzaju zabrudzeń, bardzo przydać może nam się soda oczyszczona. Nie szkodzi ona w żaden sposób człowiekowi, jest w pełni bezpieczna. Taką sodę możemy zmieszać z wodą, tworząc z niej pastę. Taka pasta nałożona na kuchenkę mikrofalową i po kwadransie zdjęta przy pomocy gąbki, jest w stanie skutecznie zlikwidować wszelkie zabrudzenia, których w mikrofalówce nie brakuje. Przy pomocy sody bardzo szybko można wyszorować również przypalone garnki, gdyż świetnie działa ona nawet na długo zbierający się brud.

Swoje zastosowanie w naszym codziennym sprzątaniu może mieć również ocet. Przykładowo po połączeniu go z solą w proporcjach dwie łyżki soli i jedna łyżka octu, stworzymy idealną kompozycję do mycia baterii kuchennych czy też prysznicowych. Po czasie powstaje na nich spora ilość kamienia, która przy pomocy octu szybko schodzi. Odkażać octem możemy też deski do krojenia, przecierać nasze blaty i podłogi, ponieważ to jest w stanie skutecznie odstraszyć insekty. Równie popularny w naszej kuchni kwasek cytrynowy to świetny odkamieniacz. Po wlaniu dwóch szklanek wody do czajnika i wsypaniu dwóch łyżeczek kwasku, możemy cieszyć się zupełnie czystym czajnikiem już po kwadransie. Świetnie działa ON również na usuwanie osadu z herbaty na szklankach czy też łyżeczkach.

Również wiele olejków eterycznych może pomóc nam w codziennym sprzątaniu. Przykładem mogą być olejki z cytrusów, lawendy czy też z zielonej herbaty. Przy ich pomocy możemy działać z grzybami i pleśnią, gdyż mają działanie typowo bakterio i grzybobójcze.

Idea zero waste staje się coraz bardziej popularna na całym świecie, jednak nie jest łatwo żyć tak, by nie produkować odpadów. Każdy z nas ma realny wpływ na los naszej planety. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zmniejszenie produkcji szkodliwych odpadów w każdym gospodarstwie domowym pozytywnie wpłynie na stan naszego środowiska. Jak to zrobić? Wystarczy wrócić do natury i zacząć od wymiany środków czystości na te bardziej ekologiczne.

-26%
w magazynie
-14%
w magazynie
-16%
w magazynie
© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe