To jest chemia 2. Zakres rozszerzony. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony: Rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, zapisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki precyzyjnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem. Ułatwia zdobycie...
62,27 * 69,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 60,66 zł

Opis

Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony:

  • Rozwija umiejętność projektowania doświadczeń chemicznych, zapisywania obserwacji i formułowania wniosków dzięki precyzyjnie opisanym eksperymentom z wyróżnionymi obserwacjami i wnioskiem.
  • Ułatwia zdobycie umiejętności zarówno obliczeniowych, jak i problemowych dzięki przykładom z Planem rozwiązywania tłumaczącym krok po kroku sposoby rozwiązywania zadań
  • Pozwala zrozumieć złożone procesy dzięki infografikom Krok po kroku.
  • Uczy dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych, analizowania i wnioskowania na podstawie Map pojęć i Ciągów przemian chemicznych.
  • Kształci umiejętności sprawdzane na egzaminie – blok powtórzeniowo-ćwiczeniowy "Wiesz, umiesz, zdasz" na końcu każdego działu z "Podsumowaniem" najważniejszych wiadomości, wyjaśnieniem krok po kroku sposobów rozwiązywania zadań typu maturalnego "Sposób na zadania" oraz z zadaniami przekrojowymi typu maturalnego "Trening – rozwiąż zadania".

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "To jest chemia 2. Zakres rozszerzony. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Maria Litwin, Szarota Styka-Wlazło, Joanna Szymońska to autorzy tego podręcznika.
Są autorami niewielu podręczników, ale te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "To jest chemia 2. Zakres rozszerzony. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum" została wydana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada opisywany podręcznik?
991/2/2020 jest nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku edukacyjnego. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami jakościowymi.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu listy książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się na stronie kupowanego produktu.


Do której serii podręczników szkolnych należy "To jest chemia 2. Zakres rozszerzony. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł należy do popularnej serii edukacyjnej "To jest chemia".
Wzorem pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwój umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne, które wyróżnia się dzięki swojemu nowoczesnemu i holistycznemu podejściu do edukacji. Skupiając się na innowacyjnyh metodach pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewiększości edukatorów i placówek na terenie Polski.

Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Publikacja ta jest napisana do nauki chemii.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
Ta książka ma 440 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią upiększoną grafikami. Zawarto w niej ważne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Jaki jest zakres podręcznika To jest chemia 2. Zakres rozszerzony. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum?
Książka ta jest rekomendowana dla osób na poziomie rozszerzonym. Dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli pomylę się podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - To jest chemia 2. Zakres rozszerzony. Chemia organiczna. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>