Sylwestrowa noc jest momentem, kiedy spotykamy się z przyjaciółmi, aby świętować rozpoczęcie nowego roku. Jest to także doskonała okazja, aby poświęcić nieco więcej czasu na przygotowanie pod kątem wyglądu. Dzięki temu nasza sylwestrowa stylizacja zachwyci wszystkich. Nie możemy jednak zapominać o tym, że tego wieczora czeka nas dużo tańca i zabawy, przez co starannie przygotowany makijaż może ucierpieć. Warto zadbać, aby taka sytuacja nie miała miejsca i cieszyć się zniewalającym wyglądem przez całą noc!

Jak zrobić makijaż na Sylwestra, aby był trwały?

Na trwałość makijażu, poza techniką nakładania kosmetyków, wpływa przede wszystkim ich jakość i to, z czego zostały wykonane. Kosmetyki muszą współpracować ze skórą i być w miarę możliwości odporne na działanie potu. Oto instrukcja jak wykonać modny make up krok po kroku, w taki sposób, aby nasza sylwestrowa stylizacja utrzymała się jak najdłużej.

Krok 1 - mycie twarzy

Przed wykonaniem każdego makijażu należy zadbać o to, by nasza skóra była odpowiednio przygotowana. Umyj ją, użyj toniku i zastosuj krem. Zabiegi te mają na celu znormalizowanie pH skóry, a także nawilżenie i odżywienie jej. Nawet w przypadku cery tłustej zaleca się użycie kremu nawilżającego, ponieważ pozwala on kontrolować wydzielanie sebum.

Krok 2 - baza i podkład

Po odżywieniu i nawilżeniu skóry, pora na nałożenie bazy pod makijaż. Właśnie ona poprawi trwałość stylizacji - dlatego powinnaś wybrać odpowiedni produkt. Najlepsze będą bazy z dodatkiem naturalnych składników, ponieważ wspomagają one pracę skóry i procesy regeneracyjne. Wśród najnowszych trendów są bazy zawierające dodatek śluzu ślimaka, który posiada niezwykłe właściwości, poprawiające kondycję skóry i redukujące przebarwienia. Po tym, jak baza się wchłonie, czas zacząć etap właściwy tworzenia makijażu.

Podstawą do stworzenia makijażu jest podkład. Świetnie sprawdzają się kremy BB z dodatkiem krystalicznego pudru rozświetlającego, ponieważ są bardziej przyjazne dla skóry, niż tradycyjne podkłady. Pozwolą one na wyrównanie kolorytu skóry i nadanie jej naturalnego blasku, dzięki czemu będzie ona wyglądać świeżo i promieniście!

Kosmetyki do makijażu >>

Krok 3 - nakładanie pudru

Każdy, nawet prosty makijaż, wymaga użycia pudru. Dzięki temu unikniemy efektu niepożądanego świecenia się twarzy. Dzięki takiemu efektowi, makijaż będzie dobrze współpracował ze światłem - zarówno na zdjęciach, jak i ogólnie. Ten zabieg również wpływa na trwałość. Używając pudru mineralnego lub ryżowego, sprawimy, że pory nie będą zatkane, skóra będzie oddychać, a w efekcie - makijaż dłużej się utrzyma. Naturalne produktu nie wywierają również negatywnego wpływu na skórę.

Krok 4 - konturowanie

Przy pomocy bronzera podkreślisz swoje kości policzkowe i wysmuklisz rysy twarzy. Kosmetyk nałóż pod linią kości policzkowej - zaczynając od ucha, zatrzymaj się w połowie policzka. Używając bronzera także na skroniach i górnej części czoła, sprawisz, że twoja twarz nabierze subtelnego charakteru.

Krok 5 - cienie do powiek, kredka i róż

Zależnie od tego, czy celujesz w delikatny makijaż, czy w niecodzienną stylizację, możesz dobrać różne kolory cieni. Najlepiej jest się oprzeć na 2-3 pokrewnych odcieniach. Kredką podkreśl linię brwi, a cały makijaż wykończ używając różu w najbardziej uwydatnionych miejscach policzków!


Zobacz także: