Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej

Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej Podręcznik WDŻ w klasie 8 szkoły podstawowej obejmuje tematy: budowanie relacji międzyosobowych, zakochanie, miłość i odpowiedzialność, etapy i rodzaje miłości, rozwój psychoseksualny człowieka,...
54,00 * 60,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 49,18 zł

Opis

Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik dla klasy 8 szkoły podstawowej


Podręcznik WDŻ w klasie 8 szkoły podstawowej obejmuje tematy:

 • budowanie relacji międzyosobowych,
 • zakochanie, miłość i odpowiedzialność,
 • etapy i rodzaje miłości,
 • rozwój psychoseksualny człowieka,
 • przedwczesna inicjacja seksualna; potrzeba integracji seksualnej,
 • choroby przenoszone drogą płciową, AIDS: rozwój, objawy, profilaktyka,
 • płodność człowieka i jej rozpoznawanie,
 • metody naturalnego planowania rodziny,
 • antykoncepcja i środki wczesnoporonne,
 • leczenie niepłodności a techniki wspomaganego rozrodu,
 • dojrzałość do małżeństwa; przepisy prawa chroniące rodzinę,
 • choroba, cierpienie i śmierć w rodzinie.

Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej


Wiele ćwiczeń umożliwia młodzieży poszukiwanie odpowiedzi na pytania związane z odkrywaniem własnej tożsamości, kształtowaniem hierarchii wartości i określeniem celów życiowych. Quizy, ćwiczenia „prawda–fałsz”, testy, mapa mentalna, gra planszowa, fragmenty bloga, scenki sytuacyjne – to propozycje dla nastolatków z klasy VIII. Ćwiczenia są poprzedzone materiałem merytorycznym korelującym z kolejnymi rozdziałami podręcznika.

FAQ

Sprawdź sekcję zadawane pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej"?
Teresa Król to autor tej książki.
Ten autor jest szczególnie płodny! Posiadamy ogromną kolekcję jego podręczników. To wręcz w skali światowej! Grono autorów, którzy napisali ponad 15 książek jest dość niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki szkolne. Pisanie podręczników wymaga bowiem, poza wiedzą, również umiejętności jasnego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników powinni znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów o różnych poziomach edukacyjnych.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Publikacja Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej została opublikowana przez Wydawnictwo Rubikon.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
920/5/2018 - nr dopuszczenia MEN podręcznika. Nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii merytorycznym.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione dane znajdują się na stronie opisywanego produktu.


Do której serii podręczników należy "Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej"?
Tytuł należy do serii Wędrując ku dorosłości.
Wraz z innymi składowymi cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Nie zapomnij o zeszytach. Plus na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź zestawy szkolne, z którymi warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy 8 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>