Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

"Zrozumieć fizykę" cz. 2 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury. Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje...
57,99 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 54,81 zł

Opis

"Zrozumieć fizykę" cz. 2 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury.

  • Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje wiedzy, licznym odwołaniom do życia codziennego oraz infografikom tłumaczącym trudne zagadnienia.
  • Pomaga w nauce rozwiązywania zadań różnego typu dzięki rozwiązanym Przykładom, zadaniom do samodzielnej pracy, zarówno obliczeniowym, jak i problemowym, a także Dodatkom matematycznym.
  • Pozwala kształcić umiejętności przeprowadzania doświadczeń i ich analizowania dzięki łatwym do wykonania eksperymentom, zilustrowanym i rozpisanym krok po kroku, w tym wszystkim doświadczeniom obowiązkowym wraz z analizą wyników pomiarów.
  • Zapewnia systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego dzięki blokowi "Wiesz, umiesz, zdasz" zawierającemu: Podsumowanie najważniejszych wiadomości z danego działu, Sposób na zadanie – omówienie różnych typów zadań maturalnych, i Zadania powtórzeniowe do samodzielnego rozwiązania.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź najczęstsze pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Za treścią podręcznika stoją Marcin Braun, Agnieszka Byczuk, Krzysztof Byczuk, Elżbieta Wójtowicz.
Są autorami niewielu podręczników, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik "Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
1002/2/2020 jest numerem dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego. Nazywany numerem MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje kupującego o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień nadania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Skąd mam wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten należy do popularnej serii edukacyjnej Zrozumieć Fizykę.
Podobnie jak pozostałe składniki z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom spójnych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, jak również logiczny.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
"Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe" to książka złożona z 296 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią udoskonaloną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Do której klasy i na jakim szczeblu nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

W kontekście jakiego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu obszarowi nauki, którym jest filozofia.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją działalnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system nauki. Podejmując wyzwania wiążącym się z edukacją XXI w., zapewnia materiały, które są zgodne z bieżącymi wytycznymi MEN i licznych komisji egzaminacyjnych.

Jaki zakres obejmuje podręcznik Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie rozszerzonym. Dedykowana dla uczniów bardziej zaawansowanych.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Pamiętaj o zeszytach. Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można zwrócić produkt, dowiesz się tutaj.


Szczegóły - Zrozumieć fizykę 2. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>