Zrozumieć fizykę 4. Podręcznik do fizyki dla klasy czwartej liceum i technikum. Zakres rozszerzony

„Zrozumieć fizykę” cz. 4 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury. Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje...
57,62 * 64,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 53,98 zł

Opis

„Zrozumieć fizykę” cz. 4 to podręcznik przystępnie przedstawiający nawet trudne zagadnienia, który ułatwia przygotowania do matury.

  • Przedstawia zagadnienia w zrozumiały sposób i zachęca do samodzielnej pracy dzięki prostemu językowi, przystępnie opracowanym tematom podzielonym na małe porcje wiedzy, licznym odwołaniom do życia codziennego oraz infografikom tłumaczącym trudne zagadnienia.
  • Pomaga w nauce rozwiązywania zadań różnego typu dzięki rozwiązanym Przykładom, zadaniom do samodzielnej pracy, zarówno obliczeniowym, jak i problemowym, a także Dodatkom matematycznym.
  • Pozwala kształcić umiejętności przeprowadzania doświadczeń i ich analizowania dzięki łatwym do wykonania eksperymentom, zilustrowanym i rozpisanym krok po kroku, w tym wszystkim doświadczeniom obowiązkowym wraz z analizą wyników.
  • Zapewnia systematyczne przygotowanie do egzaminu maturalnego dzięki blokowi Wiesz, umiesz, zdasz zawierającemu: Podsumowanie najważniejszych wiadomości z danego działu, Sposób na zadanie – omówienie różnych typów zadań maturalnych, i Zadania powtórzeniowe do samodzielnego rozwiązania.

FAQ

Sekcja popularnych pytań i odpowiedzi

Kto napisał "Zrozumieć fizykę 4. Podręcznik do fizyki dla klasy czwartej liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Autorami książki są Marcin Braun, Krzysztof Byczuk, Agnieszka Seweryn-Byczuk, Elżbieta Wójtowicz.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, ale są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Zrozumieć fizykę 4. Podręcznik do fizyki dla klasy czwartej liceum i technikum. Zakres rozszerzony został opracowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika szkolnego?
1002/4/2022 to numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi w dniu wydania numeru. Podręcznik został oznaczony numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z programem nauki.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Zrozumieć fizykę 4. Podręcznik do fizyki dla klasy czwartej liceum i technikum. Zakres rozszerzony"?
Tytuł jest częścią serii edukacyjnej "Zrozumieć fizykę".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów edukacyjnych, które pomogą ich studentom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Jaki jest zakres tej książki?
Ten podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie rozszerzonym. Przeznaczona dla uczniów mocniej zaawansowanych.


O wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych podmiotów na rynku. Stawiając na innowacyjne sposoby pracy z dziećmi w wieku szkolnym, zyskało zaufaniewiększości edukatorów i szkół na terenie Polski.

Ile stron zawiera ta pozycja?
320 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią udoskonaloną graficznie. Zawarto w niej wartościowe, starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu odpowiednich zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Zrozumieć fizykę 4. Podręcznik do fizyki dla klasy czwartej liceum i technikum. Zakres rozszerzony

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>