Kiełkownice

Są 3 produkty.
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 54,99 zł
69,99 * 86,99 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 74,99 zł
26,99 * 37,08 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 26,99 zł

Kiełki roślinne to najwyższej jakości pokarm, stanowiący bogactwo witamin, minerałów, enzymów i innych związków niezbędnych dla naszego organizmu. Różnorodność kiełkowanych roślin daje możliwość uzyskania wspaniałych dodatków do serów, mięs, sałatek czy popularnych kanapek. Najpopularniejsze kiełki uzyskuje się z:

  • słonecznika,
  • fasoli mung,
  • lucerny,
  • brokuła,
  • pora,
  • buraka,
  • rzodkiewki.

Co zrobić, aby mieć stały dostęp do tak wspaniałej żywności?

Kiełkownica – hoduj kiełki we własnym domu

Najlepiej wytwarzać kiełki w domu, używając specjalnych nasion do kiełkowania (te przeznaczone do siewu mogą zawierać szkodliwe konserwanty). Proces domowej produkcji kiełków jest łatwy i szybki, ale z pewnością przyda Ci się kiełkownica.

W naszym sklepie internetowym Bee znajdziesz rozmaite naczynia od kiełkowania. Posiadamy m.in. wygodne i przy okazji niezwykle estetyczne słoiki do kiełkowania oraz kiełkownice poziome firmy Bavicchi. Używając kiełkownicy, możesz uzyskać dużą ilość kiełków różnych rodzajów, gdyż każda z półek jest podzielona na strefy. Między półkami znajdują się separatory, tak aby zapewnić dopływ powietrza.

Polecamy tradycyjną kiełkownicę z tworzywa pozbawionego BPA lub też z wyższej półki – kiełkownicę glinianą, która dodatkowo będzie stanowiła ozdobę Twojej kuchni, zwłaszcza gdy zazieleni się kiełkami. Porowatość gliny zapewni roślinom odpowiednią wilgotność. Kiełkownice oraz słoje do kiełkowania sprawdzają się dla prawie wszystkich roślin. Wyjątkiem jest tu rzeżucha, której nasiona umieszcza się na mokrej ligninie.

Zacznij przygodę z hodowlą kiełków – oprócz doznań smakowych, zyskasz jeszcze pewność dostarczenia sobie i swojej rodzinie właściwych substancji odżywczych. Staniesz się producentem żywności na własny użytek, co z pewnością przyniesie Ci ogrom satysfakcji i radości.

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe