Mak

Jest 7 produktów.
-7%
wysyłka w 48 godzin
-13%
w magazynie
-6%
w magazynie
-3%
w magazynie

Produkt znany od czasów starożytnych, choć kojarzymy go głównie ze świątecznymi ciastami i deserami. O czym mowa? O maku, którego szerokie właściwości wykorzystywane są nie tylko w kuchni, ale również w laboratoriach! W tej kategorii znajdziecie szeroki wybór maku pochodzącego od znanych i cenionych producentów.

Wyróżniamy kilka rodzajów maku. Najbardziej popularny jest oczywiście ten niebieski, który znajduje się w szafkach kuchennych wielu z Was. Oprócz maku niebieskiego spotykamy się także z makiem białym i polnym – ten ostatni wykorzystuje się jednak przede wszystkim w kosmetyce i medycynie ludowej.

Mak – zdrowe urozmaicenie diety

Dlaczego warto wprowadzić mak do codziennej diety? Jest dobrym źródłem witaminy C, D, A i E. Ponadto zawiera w sobie duże ilości wapnia, czyli budulca kości. Dostarcza naszemu organizmowi także miedzi, magnezu, fosforu i cynku. Mak jest dość uniwersalnym dodatkiem, sprawdza się bowiem zarówno w przypadku potraw słodkich, jak i słodkich. Mak najczęściej dodaje się do wypieków, domowej roboty przekąsek, ale także do smoothies czy sałatek.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wariacjami maku dostępnymi w tej kategorii. A jeżeli macie jakiekolwiek wątpliwości lub chcielibyście się dowiedzieć czegoś więcej o właściwościach maku, serdecznie zapraszamy na naszego bloga!

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe