Ocet spirytusowy

Jest 1 produkt.

Ocet spirytusowy to produkt, który może odstraszać swoim zapachem, jednak posiada on szereg korzystnych właściwości. Oprócz wykorzystywania w gastronomii i spożywania sprawdzi się też jako środek leczniczy przy różnego rodzaju schorzeniach, a także...środek czyszczący do domu. To się dopiero nazywa uniwersalność!

Ocet spirytusowy jako produkt spożywczy wykorzystuje się najczęściej do marynowania grzybów, ogórków czy innych warzyw. Można go też dodawać do różnego rodzaju potraw, sosów i dipów w celu nadania im kwaskowatego smaku. Badania przeprowadzone w 2005 roku przez Japończyków sugerują, że ocet obniża poziom cholesterolu i glukozy we krwi. Dzięki temu staje się cennym produktem dla osób z otyłością lub cukrzycą. Niektórzy uważają też, że jest to produkt wspomagający odchudzanie, ze względu na mobilizację organizmu do sprawnego przetwarzania tłuszczów.

Oprócz spożywania ocet spirytusowy można wykorzystać również jako środek czyszczący. Pomaga on pozbyć się bakterii, grzybów, pleśni czy kamienia. Z jego pomocą z łatwością można usunąć kamień z czajnika, ekspresu do kawy czy pralki, wyczyścić kabinę prysznicową, a nawet odkazić toaletę. Niektórzy wykorzystują go też jako środek do pozbywania się nieprzyjemnych zapachów.

Jak widzicie, lista właściwości octu spirytusowego jest długa i można go wykorzystać do wielu rzeczy. Tego typu produkty mogą różnić się między sobą na przykład stężeniem.

W naszej ofercie znajdziecie ocet spirytusowy o 10-procentowej kwasowości od takich producentów jak:

-Octim
-Octownia Białystok
-Jamar.

Zapraszamy również do zapoznania się z innymi produktami w naszym sklepie internetowym. Życzymy udanych zakupów!

© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe