Ryż czarny

Jest 6 produktów.
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 14,42 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 11,49 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 18,49 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 16,99 zł
28,58 * 32,18 zł
16.09*14.29 zł/ za szt. w zest.
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 30,58 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 15,29 zł

Ryż czarny to jedna z najbardziej szlachetnych i wartościowych odmian ryżu dostępnych obecnie na rynku. Wiele lat temu w Chinach czarny ryż był uznawany za przysmak, który spożywać mógł jedynie panujący cesarz. Dla zwykłych mieszkańców tego kraju był to "ryż zakazany". Na szczęście dziś czarny ryż dostaniesz bez problemu w Bee.pl.

Dlaczego warto jeść czarny ryż? Ponieważ swoimi wartościami odżywczymi przewyższa inne, popularne odmiany ryżu, jak np. ryż biały lub brązowy. Posiada on zdecydowanie więcej białka oraz błonnika niż pozostałe rodzaje. Dzięki temu wspomaga pracę układu pokarmowego, poprawia metabolizm. Jest sycący, a także bogaty w antyoksydanty spowalniające procesy starzenia. Czarny ryż można określić dziś mianem superfoods. To doskonała propozycja dla osób pragnących wprowadzić więcej zdrowej żywności do swojego jadłospisu.

Charakterystycznymi cechami czarnego ryżu jest jego ciemna barwa i nieco kleista konsystencja po ugotowaniu. Posiada subtelny, orzechowy posmak, dzięki czemu dobrze komponuje się z daniami zarówno mięsnymi, jak i roślinnymi. Można traktować go jako zdrowszy zamiennik ryżu białego i brązowego. Produkt ten można wykorzystać do przygotowania bardziej egzotycznych potraw, jak np. sushi. Czarny ryż będzie doskonale współgrać z owocami morza czy rybami.

W Bee.pl oferujemy naszym klientom czarny ryż od najlepszych, zaufanych marek. Ryż od firmy Bio Planet to certyfikowany składnik ekologiczny, który można kupić w dwóch opakowaniach: 400 g lub 1 kg. W naszym sklepie dostaniesz także najwyższej jakości czarny ryż od producentów Targroch, BioLife oraz Aaron Rice.

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe