Cukier kokosowy

Jest 11 produktów.

Nowości - produkty spożywcze i delikatesy

Bestsellery - cukier i zamienniki cukru

Cukier kokosowy zdobywa coraz większe grono zwolenników, szczególnie wśród osób, które chcą zdrowo się odżywiać. Dla wielu z nas to wciąż nowość, ale warto poznać prozdrowotne właściwości tego rodzaju cukru. Cukier kokosowy będzie dobrym zamiennikiem zwykłego białego cukru, gdyż posiada niższy indeks glikemiczny. Pozyskuje się go z kwiatostanów palmy kokosowej.

Cukier kokosowy swoim wyglądem przypomina cukier trzcinowy i jest także podobny do niego w smaku. Idealnie pasuje do różnych rodzajów deserów oraz kaw dzięki kokosowemu i karmelowemu posmakowi. Czasem można spotkać się z nazwą cukier palmowy, który odnosi się do cukru kokosowego. W naszej ofercie można znaleźć również małe opakowania, dzięki czemu można spróbować, czy cukier przypadnie nam do gustu.

Różnice w składzie cukru kokosowego mogą wynikać z wieku i odmiany drzewa. Jego energetyczność jest niższa niż białego cukru. Może więc być dobrą alternatywą dla osób chcących schudnąć. Dzięki niższemu indeksowi glikemicznemu może być stosowany przez diabetyków. Indeks glikemiczny cukru białego jest dużo wyższy. Cukier z palmy kokosowej jest bogaty w korzystne dla zdrowia pierwiastki.

Cukier kokosowy zawiera potas, cynk, żelazo i wapń. Posiada więc więcej pierwiastków niż biały cukier i inne jego zamienniki. Jeśli chcesz skorzystać z tych prozdrowotnych właściwości, możesz wybierać spośród różnych produktów, takich jak:

-Cukier kokosowy marki Big Nature,
-Cukier kokosowy od Targroch,
-Cukier kokosowy marki EkoWital.

Dzięki lekko karmelowemu posmakowi sprawdzi się świetnie jako dodatek do deserów oraz kaw. Nadaje się do stosowania do gorących napoi lub zimnych potraw. Jeśli lubisz piec ciasta lub ciasteczka, lubisz słodkie drinki i koktajle lub używasz słodkich sosów, cukier kokosowy będzie wspaniałą alternatywą. Ma podobny poziom słodkości do białego cukru mimo niższego indeksu glikemicznego.

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe