Kasza kukurydziana

Są 3 produkty.
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 11,06 zł
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 7,99 zł
7,33 * 8,99 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 6,98 zł

Kasza kukurydziana to zdrowa, bezglutenowa alternatywa dla produktów pszenicznych z zawartością glutenu. W ofercie naszego sklepu internetowego możecie zakupić Państwo kaszę kukurydzianą pozyskiwaną z ziaren kukurydzy uprawianej w odpowiednich, ekologicznych warunkach. Nie jest ona zanieczyszczona ani modyfikowana genetycznie - nie zawiera GMO. Jest bogata w substancje odżywcze, minerały i witaminy.

Kaszę kukurydzianą można wykorzystać w kuchni do przygotowywania różnego rodzaju potraw. Doskonale komponuje się zarówno do dań słonych, takich jak włoska polenta czy rumuńska mamałyga, jak również do potraw na słodko i deserów. Jest świetnym dodatkiem węglowodanowym do sosów, gulaszu, gotowanych warzyw. Można ją również zmielić na mąkę kukurydzianą i wykorzystać do przygotowania puddingu, ciasta lub placków, albo bazę do panierki lub zagęszczenia sosu. Nadaje wypiekom żółtawy kolor.

Jest bogata w karotenoidy czyli naturalne przeciwutleniacze, zawiera sporą ilość błonnika pokarmowego, białko jak również żelazo, cynk, magnez i foliany. Dzięki temu jej regularne spożywanie pomaga uzupełnić niedobory tych składników.

Kasza kukurydziana zalecana jest dla osób stosujących dietę bezglutenową oraz chorych na celiakię. Służy również urozmaiceniu zdrowej diety. Jest lekkostrawna i bardzo rzadko uczula, dzięki czemu można wprowadzać ją do wczesnego żywienia dzieci oraz osób stosujących dietę lekkostrawną.

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe