Oliwy i oleje › Olej kokosowy

Jest 30 produktów.

Olej kokosowy otrzymujemy poprzez rozgrzanie miąższu orzechów palmowych. Znajduje zastosowanie do wyrobu margaryny, czekolady, w kuchni stosowany jest do smażenia i wypieku ciast. Posiada również szerokie zastosowanie w kosmetyce dzięki swoim właściwościom nawilżającym i odżywczym - stosowany jest jako balsam do ciała czy maseczka do włosów, oraz w postaci olejku do masażu ciała.

Palma kokosowa w rejonie wysp pacyficznych nazywana jest drzewem życia i w tym rejonie świata dieta mieszkańców opiera się w dużym stopniu właśnie o olej kokosowy, który jest bogatym źródłem kwasu laurynowego (jednego ze składników mleka matki), kwasu kaprylowego, cynku, wapnia, żelaza, witaminy E i witaminy K. Pomimo zawartości tłuszczów nasyconych, może być stosowany przez osoby z podwyższonym cholesterolem.

W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo olej kokosowy najwyższej jakości, zarówno w postaci rafinowanej - pozbawionej charakterystycznego aromatu oraz olej kokosowy nierafinowany. Większość oferowanych przez nas produktów została przygotowana w oparciu o ekologiczne i certyfikowane składniki. Proponujemy także ghee kokosowe, jak również kokosową mgiełkę do pielęgnacji ciała.

Diet-Food Olej kokosowy MCT 250 ml -13%
w magazynie
Diet-Food Olej kokosowy virgin 1 l Bio -18%
w magazynie
Bio Food Olej kokosowy bezwonny 260 g bio -5%
w magazynie
Bio Planete Olej kokosowy virgin 2.5 l bio -20%
wysyłka do 72 godzin
© 2020 - All rights reserved Sklepy internetowe