Ocet winny

Są 3 produkty.
8,95 * 13,99 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 13,99 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 12,75 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 15,04 zł

Ocet winny to produkt powstający w wyniku fermentacji winogron czerwonych lub białych. W pierwszym etapie fermentacji powstaje alkohol, a w drugim ocet. Stanowi ON wspaniały dodatek do różnych potraw. Ma charakterystyczny smak i świetnie sprawdza się jako składnik marynat do mięsa, sosów i innych dań. Jest też często dodawany do serów pleśniowych. Ocet winny ma swoje zastosowanie nie tylko w kuchni. W postaci okładów świetnie wpływa na bóle głowy, pielęgnację skóry, sprawdza się też jako środek odkażający, stosowany w przypadku różnych ran i skaleczeń.

Naturalny ocet winny posiada wiele różnych właściwości odżywczych i zdrowotnych. Spożywany w małych ilościach pozytywnie wpływa na pracę wątroby, przyczynia się też do usuwania nadmiaru toksyn z organizmu i usprawnienia metabolizmu. Dobrze jest dodawać go do ciężkostrawnych posiłków. Ocet winny pozytywnie wpływa też na ciśnienie krwi. Jednak należy pamiętać, aby spożywać go w niewielkich ilościach, ponieważ nadmiar może mieć szkodliwe działania.

W naszym sklepie oferujemy ocet winny czerwony i biały, stanowiący świetny dodatek do wielu dań. Jest ON niewątpliwe zdrowy i pozytywnie wpływa na organizm, sprawia również, że potrawy będą miały charakterystyczny smak.

 

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe