Orzechy laskowe

Jest 14 produktów.

Orzech laskowy to bardzo popularna odmiana orzecha występująca w Polsce. Orzech ten porasta leszczyny i jest gotowy do zbioru wraz z nadejściem jesieni. Charakteryzuje go intensywnie orzechowy smak i kulisty kształt. Schowany jest w twardej skorupce, która pozwala zachować mu świeżość i aromat. Zazwyczaj wyłuskany orzech pokryty jest lekko brązową skórką, jednak wraz z wyschnięciem orzecha skórka ta naturalnie zaczyna się lekko łuszczyć.

Jego smak jest najczęściej wykorzystywanym aromatem orzechowym w produktach żywnościowych. Wykorzystywany jest przy produkcji słodyczy i przekąsek. Często stosuje się go jako dodatek do przeróżnych wypieków czy sałatek. Orzech laskowy może być spożywany samodzielnie, jako zdrowa przekąska. Na sklepowych półkach znajdziemy także olej z orzechów laskowych, a nawet kosmetyki z wykorzystaniem tego produktu.

Orzechy laskowe są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów. Ich spożywanie wpływa pozytywnie na naszą pamięć, ale również na kondycję włosów, skóry i paznokci. Są one naturalnym przeciwutleniaczem, stąd też spożywanie orzechów wskazane jest dla osób, które pragną zachować zdrowy wygląd na długie lata. Orzechy laskowe stanowią zdrowy i wartościowy zamiennik dla cukru i słodyczy, a dzięki zawartości chromu mają one również pozytywny wpływ na regulację naszego metabolizmu. Są naturalnym, źródłem błonnika, a co za tym idzie - pozytywnie wpływają na nasze jelita i układ trawienny.

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe