Nasiona konopi

Jest 10 produktów.

Nasiona konopi

Zdecydowanie do superżywności należy zaliczyć nasiona konopi, które coraz częściej można spotkać w powszechnych sklepach z żywnością. Czołowi badacze i lekarze uważają, że nasiona konopi są jednym z pokarmów o największej zawartości substancji odżywczych na ziemi.  Posiadają korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu ze względu na odpowiednią proporcję omega-6, omega-3 oraz zawartość 10 aminokwasów. Poza tym produkt ten jest idealnym źródłem witam i składników mineralnych. Zawiera bogate pokłady błonnika pokarmowego oraz kwasy tłuszczowe, które są odpowiedzialne za stan skóry, włosów, oczu a nawet procesy...

Zdecydowanie do superżywności należy zaliczyć nasiona konopi, które coraz częściej można spotkać w powszechnych sklepach z żywnością. Czołowi badacze i lekarze uważają, że nasiona konopi są jednym z pokarmów o największej zawartości substancji odżywczych na ziemi.  Posiadają korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu ze względu na odpowiednią proporcję omega-6, omega-3 oraz zawartość 10 aminokwasów. Poza tym produkt ten jest idealnym źródłem witam i składników mineralnych. Zawiera bogate pokłady błonnika pokarmowego oraz kwasy tłuszczowe, które są odpowiedzialne za stan skóry, włosów, oczu a nawet procesy myślowe.

Główne zalety spożywania nasion konopi:

  • działanie przeciwzapalne
  • stymulacja metabolizmu
  • pomoc w odbudowaniu mięśni
  • łatwostrawne, bez dodatku glutenu
  • zmniejszone ryzyko zawału serca i wystąpienia miażdżycy
  • usuwanie toksyn z organizmu
  • korzystny wpływ na pamięć i funkcjonowanie mózgu
  • przeciwdziałanie chorobom skóry tj.: łuszczyca, trądzik, zapalenie skóry


Różnorodność składników mineralnych i mikroelementów w nasionach zapewnia organizmowi witalne składniki odżywcze, które gwarantują stabilny metabolizm komórek.

Ziarna konopi posiadają tzw. 'dobre tłuszcze' czyli takie, które lekarze zalecają jako element zdrowej, zbilansowanej diety. Łuskane nasiona konopi to w 45% 'dobre tłuszcze': w idealnych proporcjach kwas alfa-linolenowy omega-3, kwas linolowy omega-6, 'super' kwas stearydynowy omega-3 i ?super? kwas gamma-linolenowy omega-6. Co ciekawe, ziarna konopi zawierają 3 razy więcej witaminy E niż len i są bogatym źródłem żelaza.


Łuskane nasiona konopi przypominają ziarna sezamu i mają orzechowy smak zbliżony do orzeszków piniowych lub ziaren słonecznika. Można je wykorzystywać w codziennie przygotowywanych posiłkach, dodając je do porannej owsianki, kanapki, sałatki czy nawet do koktajli. Jakość kwasów omega-3 jest bardzo istotna i może być zmniejszona przez tlen, wysoką temperaturę i światło. Dlatego należy spożywać świeże nasiona i po otwarciu przechowywać w szczelnym, ciemnym opakowaniu i chłodnym miejscu np. w lodówce. Nasiona konopi są przetwarzane w niskiej temperaturze. Podczas uprawy nie są stosowane ani pestycydy ani środki chwastobójcze.

więcej
© 2018 - All rights reserved Sklepy internetowe