Nasiona konopi

Jest 9 produktów.
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 14,59 zł
46,99 * 49,74 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 46,59 zł
23,99 * 25,69 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 23,99 zł
10,49 * 19,99 zł
*cena detaliczna
w magazynie
najniższa cena z 30 dni: 11,99 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 36,38 zł
16,92 * 19,54 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 17,29 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 16,90 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 12,19 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 15,55 zł

Zdecydowanie do superżywności należy zaliczyć nasiona konopi, które coraz częściej można spotkać w powszechnych sklepach z żywnością. Czołowi badacze i lekarze uważają, że nasiona konopi są jednym z pokarmów o największej zawartości substancji odżywczych na ziemi. Posiadają korzystny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu ze względu na odpowiednią proporcję omega-6, omega-3 oraz zawartość 10 aminokwasów. Poza tym produkt ten jest idealnym źródłem witam i składników mineralnych. Zawiera bogate pokłady błonnika pokarmowego oraz kwasy tłuszczowe, które są odpowiedzialne za stan skóry, włosów, oczu a nawet procesy myślowe.

Główne zalety spożywania nasion konopi:

  • działanie przeciwzapalne
  • stymulacja metabolizmu
  • pomoc w odbudowaniu mięśni
  • łatwostrawne, bez dodatku glutenu
  • zmniejszone ryzyko zawału serca i wystąpienia miażdżycy
  • usuwanie toksyn z organizmu
  • korzystny wpływ na pamięć i funkcjonowanie mózgu
  • przeciwdziałanie chorobom skóry tj.: łuszczyca, trądzik, zapalenie skóry


Różnorodność składników mineralnych i mikroelementów w nasionach zapewnia organizmowi witalne składniki odżywcze, które gwarantują stabilny metabolizm komórek.

Ziarna konopi posiadają tzw. 'dobre tłuszcze' czyli takie, które lekarze zalecają jako element zdrowej, zbilansowanej diety. Łuskane nasiona konopi to w 45% 'dobre tłuszcze': w idealnych proporcjach kwas alfa-linolenowy omega-3, kwas linolowy omega-6, 'super' kwas stearydynowy omega-3 i ?super? kwas gamma-linolenowy omega-6. Co ciekawe, ziarna konopi zawierają 3 razy więcej witaminy E niż len i są bogatym źródłem żelaza.


Łuskane nasiona konopi przypominają ziarna sezamu i mają orzechowy smak zbliżony do orzeszków piniowych lub ziaren słonecznika. Można je wykorzystywać w codziennie przygotowywanych posiłkach, dodając je do porannej owsianki, kanapki, sałatki czy nawet do koktajli. Jakość kwasów omega-3 jest bardzo istotna i może być zmniejszona przez tlen, wysoką temperaturę i światło. Dlatego należy spożywać świeże nasiona i po otwarciu przechowywać w szczelnym, ciemnym opakowaniu i chłodnym miejscu np. w lodówce. Nasiona konopi są przetwarzane w niskiej temperaturze. Podczas uprawy nie są stosowane ani pestycydy ani środki chwastobójcze.

Coraz bardziej popularne stają się produkty, które zawierają komponenty proteinowe roślinnego pochodzenia. Jest to związane z chęcią ograniczenia przez niektórych ludzi podaży produktów zwierzęcych (np. przy przejściu na wegetarianizm lub weganizm).

Dlaczego warto wybrać białko konopne w proszku?

Konopie to wartościowy surowiec roślinny z którego tworzone są różnego rodzaju artykuły spożywcze. Przetwory otrzymane z konopi są źródłem tłuszczu, błonnika oraz białka. Wartość białka konopnego niewiele ustępuje białkom zwierzęcym, gdyż dostarcza organizmowi ogromne dawki argininy, czyli aminokwasu biorącego udział w powstawaniu tlenku azotu (wyposażonego w zdolność do rozszerzania światła naczyń krwionośnych i poprawienia ukrwienia czy odżywienia komórek mięśniowych).

Jaki jest smak białka konopnego?

W przypadku białka konopnego można wyczuć lekko ziemisty posmak, lecz konsystencja jest przyjemniejsza niż w przypadku białka otrzymywanego z innych produktów np. z grochu. Z tego powodu stosowanie białka jako samodzielnego napoju może nie rozpieszczać podniebienia, ale bardzo dobrze komponuje się z owocami.

Dla kogo białko konopne?

Białko konopne to przede wszystkim wybór idealny dla osób poszukujących roślinnych źródeł protein jak weganie. Dodatkowo może ono być uzupełnieniem diety dla osób jedzących pokarmy pochodzenia zwierzęcego czy też dla osób potrzebujących wysoce odżywczych koktajli białkowych. W końcu białkowy posiłek syci na dłużej.
 

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe