Chemia 3. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony

Chemia 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych Podręcznik Chemia 3. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników kontynuujących naukę przedmiotu chemia w zakresie rozszerzonym. Autorzy podręcznika skupili się na przekazaniu...
96,98 * 107,39 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 92,23 zł

Opis

Chemia 3. Zakres rozszerzony. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik Chemia 3. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników kontynuujących naukę przedmiotu chemia w zakresie rozszerzonym. Autorzy podręcznika skupili się na przekazaniu tych wszystkich umiejętności, które są niezbędne do zdania egzaminu maturalnego, a jednocześnie na utrwaleniu tej wiedzy na przykładach z życia codziennego, dotyczących produktów i zjawisk, w których dany temat ma zastosowanie.

Każdy rozdział podręcznika zaczyna się od krótkiego opisu zagadnień z danego obszaru. Bezpośrednio pod tytułem rozdziału znajduje się moduł „Na tej lekcji”, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele lekcji realizowane w danym temacie. W tekście znajdują się wytłuszczenia, dzięki którym można szybko odnaleźć nazwy, definicje i pojęcia. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania. Liczne tabele, wzory i grafy pomagają usystematyzować informacje. Bardzo ważnym elementem w wykładzie podręcznika jest blok z doświadczeniami umożliwiający zrozumienie nauki poprzez działania praktyczne. Autorzy zaproponowali także śledzenie rozwiązywanych przykładów, a potem sprawdzanie stopnia opanowania ćwiczonych umiejętności poprzez rozwiązywanie zadań.

Bloki „Podsumowanie lekcji” i „Podsumowanie przed sprawdzianem” występujące na końcu działu zawierają esencję wiadomości i umożliwiają szybkie powtórki. Podręcznik kończy zestaw odpowiedzi do zadań oraz indeks.


Chemia 3. Maturalne karty pracy. Zakres rozszerzony. Szkoły ponadpodstawowe

Maturalne karty pracy. Chemia. Klasa 3. Zakres rozszerzony. Liceum i technikum.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Chemia 3. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony"?
Autorami podręcznika są Bożena Karawajczyk, Małgorzata Czaja, Marek Kwiatkowski, Piotr Malecha.
Obecnie dostępnych są kilka książek od tego grona autorów. Zdobycie reputacji, której efektem jest autorstwo wielu książek, wymaga czasu, wytrwałości i zaangażowania. Warto zauważyć, że wielu autorów takiej liczby publikacji podręcznikowych ma doświadczenie w nauczaniu, co daje im wgląd w to, jak najlepiej przekazać informacje uczącym się. Pisanie podręczników to na tyle długiproces, który może ciągnąć się wręcz latami, a niektóre książki mogą wymagać wielu rewizji w miarę jak zmieniają się standardy nauczania czy poziomy współczesnej wiedzy.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik "Chemia 3. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony" został wydany przez Wydawnictwo Operon.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej dane znajdują się w opisie kupowanego produktu.


Do czego służą karty pracy?
Karty pracy to dodatkowe narzędzia edukacyjne zawarte w podręcznikach lub dołączane do nich, które zawierają różne ćwiczenia i zadania.


Kilka słów o wydawnictwie tego podręcznika:
Operon to wydawnictwo pedagogiczne, które specjalizuje się w tworzeniu publikacji, obejmujących wszystkie stopnie rozwoju - od wczesnej edukacji szkolnej aż do poziomu szkół ponadpodstawowych. Oferuje podręczniki pozwalające przygotować się do egzaminów końcowych, które są zgodne z aktualną podstawą programową i opracowane w konsultacji z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Arkusze są urozmaicone wieloma pomocami naukowymi i materiałami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. To wszechstronne i kompleksowe podejście do edukacji sprawia, że Operon jest docenianym partnerem dla uczniów, nauczycieli a także rodziców.

Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Chemia 3. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony?
Książka ta jest przygotowana dla uczniów na poziomie rozszerzonym. Przygotowana dla uczniów mocniej zaawansowanych.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na nowy rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach. Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyprawkę szkolną, z którą warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz tutaj.


Szczegóły - Chemia 3. Podręcznik i maturalne karty pracy. Szkoły ponadpodstawowe. Zakres rozszerzony

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>