Co odstrasza komary i kleszcze? To pytanie z pewnością często pojawia się w głowach świeżo upieczonych rodziców. Wybierając się na spacer z maluchem w sezonie wiosenno-letnim, jesteśmy narażeni na (niekonieczne miłe) spotkanie z owadami i kleszczami. Rozwiązań jest sporo – jednym z nich jest opaska na komary, innym specjalnie stworzony do tego celu spray, a jeszcze innym założenie moskitiery na okno czy wózek. Jak skutecznie chronić dzieci przed kleszczami i komarami? Dowiesz się z poniższego tekstu!

Co na kleszcze dla dzieci?

Kleszcze – to ich najczęściej się obawiamy, gdy wybieramy się z maluchami do lasu, nad jezioro czy do parku. Jak przygotować się na plenerową wycieczkę, by nie upłynęła ona pod znakiem lęku przed wścibskimi pasożytami?

Na samym początku zadbaj o odpowiedni ubiór. Kleszcz u dziecka może wiązać się z ogromnym niebezpieczeństwem, dlatego warto zapewnić malcowi odpowiednią ochronę już na etapie wyboru odzieży. Wybierając się z maluchem na spacer, staraj się zakładać ubrania, które zakrywają większą część ciała, szczególnie nogi. Pełne buty, długie skarpetki i długie spodnie będą najlepszym rozwiązaniem, choć oczywiście w granicach rozsądku – ostatnie lata bywały wszak wyjątkowo ciepłe.

Nieodzowna w każdej plenerowej wyprawie będzie również substancja odstraszająca kleszcze. Jaki preparat wybrać? Tradycyjny spray, a może opaska na kleszcze? Co odstrasza kleszcze najskuteczniej? Świetnie spiszą się tradycyjne spraye na komary i kleszcze marki Bros, które znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Dobrym wyborem będzie również naturalna, ziołowa oliwka od Darów Natury, odstraszająca wszelkie insekty i pajęczaki. Szykując się na spacer, zwłaszcza dłuższy i, koniecznie zastosuj więc preparat na kleszcze. Pamiętaj jednak, że mimo pełnej profilaktyki po powrocie należy koniecznie sprawdzić skórę dziecka (a przy okazji - swoją!).

Na komary i kleszcze >

Co na komary dla dzieci?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – w przypadku sposobów na walkę z komarami na szczęście nie brakuje rozwiązań. Od czego zatem zacząć?

Absolutna podstawa to moskitiera – cienka siatka, która skutecznie powstrzyma komary i wszelkie insekty, które lubią uprzykrzać życie. Moskitierę możesz przymocować do ramy okiennej, ale nie tylko – w naszym sklepie internetowym znajdziesz także szeroki wybór moskitier firm takich jak Akuku czy Babyono, a wśród nich uniwersalne moskitiery do wózków, samochodowych fotelików czy łóżeczek. To prosty, a przy tym skuteczny środek na komary. Mamy też pożyteczną radę dla tych z Was, którzy wraz z maluchami wybierają się na wakacje – warto wybierać wówczas pokoje hotelowe zlokalizowane na wyższych piętrach, gdyż dociera tam najmniej insektów.

Warto wyposażyć się także w gotowe produkty na komary dla dzieci, które pomogą nam w codziennej walce z dokuczliwymi insektami. Płyn na komary dla dzieci czy wkłady na komary do Zielona Moc Elektro to zaledwie przedsmak produktów, które przygotowała dla rodziców i ich dzieci marka Bros.

Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu komary i kleszcze nie są już tak straszne, jak wcześniej. Istnieje bardzo dużo sposób profilaktyki, jak i walki z uciążliwymi pasożytami. Zdecydowaną większość znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Z nami komary i kleszcze nie będą już problemem!


Zobacz także: