Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik i zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Zestaw podręcznik oraz ćwiczenia z serii Zaproszeni przez Boga przeznaczony jest do nauki religii w klasie 4 szkoły podstawowej. Książki wchodzące w skład tego zestawu zgodne są z najnowszą ramą programową. Numer dopuszczenia MEN: AZ-21-01/10-KR-2/12
27,98 * 38,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 27,47 zł

Opis

Zaproszeni przez Boga. Podręcznik do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Treści podręcznika skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii Eucharystii oraz naśladowanie Mistrza w życiu codziennym. Katechizm nawiązuje do sytuacji egzystencjalnej ucznia, aby ukazać mu informacje religijne wzbogacone o teksty biblijne, myśli świętych, fragmenty pieśni kościelnych itp.

Każdy rozdział składa się z kilku modułów treściowych, które rozpoczynają się tekstami Pisma Świętego oraz literackimi. Nowoczesna i kolorowa szata graficzna ułatwia dziecku zapamiętanie treści.

W podręczniku znajdują się również biografie: św. M. M. Alacouqe, św. Jana Pawła II, św. Matki Teresy z Kalkuty, bł. Jana Beyzyma, św. Brata Alberta, i św. Teresy od Dzieciątka Jezus, słownik nowo poznanych pojęć, Mały katechizm oraz modlitwy z liturgii Mszy świętej.

Podręcznik zgodny z programem nauczania "Poznaję Boga i w Niego wierzę" nr AZ-2-01/10 autorstwa Komisji Wychowania Katolickiego KEP z dnia 9.06.2010 r.

Numer dopuszczenia MEN: AZ-21-01/10-KR-2/12


Zaproszeni przez Boga. Zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Ćwiczenia skupione są wokół tematu przyjaźni dziecka z Jezusem, która wyraża się w trosce o życie duchowe, poznawanie liturgii Eucharystii oraz naśladowanie Mistrza w życiu codziennym.

Zeszyt ucznia łączy w sobie formę ćwiczeń oraz notatnika. Zadania do wykonania zostały zaproponowane jako uzupełnianie schematów, łączenie wyrażeń o podobnym znaczeniu, wpisywanie brakujących wyrazów itp. W książce znajdują się również wolne miejsca na wykonanie prac plastycznych lub zadania domowego.

Ćwiczenia w zeszycie ucznia mają wielorakie funkcje w zależności od katechezy: wprowadzanie w temat, aktywizowanie uczniów, rozwijanie i pogłębianie tematu lub utrwalanie treści. Dziecko z pomocą katechety ma znaleźć odpowiednie polecenie w Zeszycie ucznia, do którego odnośnik znajduje się w podręczniku.

FAQ

Sprawdź FAQ

Kto napisał "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik i zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Autorem podręcznika jest Zbigniew Marek.
Mamy szeroki wybór podręczników napisanych przez tego autora. Niewielka liczba autorów publikuje powyżej 10 książek w swojej karierze. Wybrany autor należy do elity, która zbliża się do tego rekordu. Wskazuje to na niezwykłe zaangażowanie w edukację. Wachlarz tytułów dowodzi szerokiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Autorzy podręczników często stają się autorami wielu książek, ponieważ ich prace są dobrze przyjmowane przez nauczycieli i uczniów, co prowadzi do zapotrzebowania na więcej materiałów od tego samego autora.
 
Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik i zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej" została wydana przez Wydawnictwo WAM.

 
Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
AZ-21-01/10-KR-2/12 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Numer MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w publicznych szkołach. Wbrew obiegowej opinii termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania i z kryteriami merytorycznymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione dane znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik i zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej "Zaproszeni przez Boga, Drogi Przymierza".
Analogicznie do pozostałych tytułów z cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów edukacyjnych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany, a przy okazji logiczny.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.

 
Jeśli zaszła pomyłka podczas zakupów to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.

 

Szczegóły - Drogi Przymierza. Zaproszeni przez Boga. Podręcznik i zeszyt ucznia do religii dla 4 klasy szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>