Effekt 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Effekt 5. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum Cykl podręczników Effekt jest przeznaczony dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego ją po szkole podstawowej. Jest w pełni zgodny z wymaganiami nowej podstawy programowej z 2018 r. i prowadzi do osiągnięcia poziomu...
110,54 * 122,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 109,57 zł

Opis

Effekt 5. Podręcznik do języka niemieckiego dla liceum i technikum

Cykl podręczników Effekt jest przeznaczony dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego ją po szkole podstawowej. Jest w pełni zgodny z wymaganiami nowej podstawy programowej z 2018 r. i prowadzi do osiągnięcia poziomu A2+/B1.

Część 5 składa się z 7 rozdziałów. Publikacja zawiera współczesne słownictwo niezbędne do komunikacji, dzięki czemu skutecznie uczy porozumiewania się w języku niemieckim w sytuacjach życia codziennego. Prezentowane treści są idealnie dostosowane do zainteresowań nastolatków. Podręcznik doskonale przygotowuje do egzaminu: ponad 60 zadań w nowym formacie maturalnym.

Atuty Effekt 5:

  • Tematy tekstów w podręczniku Effekt są doskonale dostosowane do zainteresowań współczesnych nastolatków. Wprowadzenie aktualnego niemieckiego słownictwa ułatwia uczniom rozumienie tekstów użytkowych, tj. e-maili, SMS-ów, wpisów na forum, formularzy, kartek pocztowych, artykułów do gazetki szkolnej, wpisów na blogu, dialogów i opowiadań. Dzięki temu uczeń nie tylko poznaje współczesne niemieckie słownictwo, lecz także uczy się posługiwania nim na co dzień.
  • Uczniowie poznają kulturę, tradycje i zwyczaje krajów DACHL, a dzięki bohaterowi bloga – odkrywają je w odniesieniu do polskich realiów.
  • Koncepcja cyklu zakłada również spiralny układ treści i powracanie do zagadnień poruszonych wcześniej – w celu ich utrwalenia i poszerzenia. Dzięki takiemu układowi podręcznika uczniowie mają możliwość stopniowego przyswajania wiedzy i utrwalania poznanych wcześniej zagadnień.
  • Na końcu podręcznika znajdują się materiały dodatkowe, tzw. Extras.

Effekt. Język niemiecki. Zeszyt ćwiczeń. Część 5

Zeszyt ćwiczeń Effekt 5  jest ściśle skorelowany z podręcznikiem.

Składa się z 7 rozdziałów:
1. Wiederholung.
2. Die Kunst des Lebens.
3. Kunst und Wissenschaft.
4. Die Welt um uns herum.
5. Kundenservice.
6. Gesellschaftsleben.
7. In der globalisierten Welt.

Dzięki ćwiczeniom zawartym w tych rozdziałach uczeń może utrwalić i usystematyzować słownictwo oraz struktury gramatyczne wprowadzone w czwartej części podręcznika Effekt.

Każdemu podrozdziałowi w podręczniku odpowiada podrozdział w zeszycie ćwiczeń.

Publikacja zawiera różnorodne, bogato ilustrowane ćwiczenia leksykalno-gramatyczne, sprawdzające rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość funkcji językowych (zadania otwarte i zamknięte). Liczne polecenia gwarantują systematyczny trening i skuteczne utrwalenie materiału wprowadzonego w podręczniku. Na końcu każdego rozdziału znajduje się sekcja Wiederholung zawierająca zadania powtórzeniowe do całego rozdziału.

FAQ

Sekcja FAQ

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pomoc naukowa "Effekt 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń" została opracowana przez Wydawnictwo WSiP.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, autorów, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione dane znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) oferują wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w Polsce. Publikując 25 tys. tytułów z łącznym nakładem przekraczającym 2 mld egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej znanych wydawnictw w Polsce. Specjalizuje się w produkcji różnorodnych materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a wręcz dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź produkty do szkoły, z którymi warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Effekt 5. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Bakalland

Inni Klienci kupili również