Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu. Podręcznik przewiduje...
59,99 * 65,72 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 55,21 zł

Opis

Podręcznik Fizyka 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Publikacja w zakresie podstawowym zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i jednocześnie kończy nauczanie tego przedmiotu. Podręcznik przewiduje realizację przedmiotu w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Autor przybliża zasady i prawa fizyczne, ilustruje je przykładami ze świata otaczającego ucznia i stara się rozbudzić ciekawość tym przedmiotem.

Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się moduł „Na tej lekcji”, którego zadaniem jest ukierunkowanie ucznia na cele realizowane w tej jednostce. W publikacji umieszczono opisy doświadczeń, do których zaproponowano działania praktyczne, ich obserwację i formułowanie wniosków z ich przebiegu. Śledzenie rozwiązanych przykładów zamieszczonych w toku lekcji ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień oraz przygotowuje do samodzielnego rozwiązywania zadań. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania; zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji. Definicje wyróżniono kolorową czcionką. Każdy temat kończy się zestawem zdań do rozwiązania, pozwalających sprawdzić stopień opanowania umiejętności. Polecenia o podwyższonym stopniu trudności zostały oznaczone gwiazdką. Podsumowanie lekcji to esencja najważniejszych treści do zapamiętania, a podsumowanie przed sprawdzianem to ich poszerzenie zawierające najważniejsze treści do zapamiętania z rozdziału, pomocne w przygotowaniach do sprawdzianu.

Ciekawą propozycją dla uczniów interesujących się danym tematem są ramki zatytułowane „Chcesz wiedzieć więcej?” oraz umieszczone po każdym dziale teksty źródłowe do analizy opatrzone inspirującymi pytaniami. Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi do zadań oraz indeks.

Podręcznik do fizyki, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:

 • Prąd elektryczny
 • Magnetyzm
 • Fale i optyka
 • Fizyka atomowa
 • Fizyka jądrowa

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych"?
Autorem tytułu jest Adam Ogaza.
Jest autorem paru podręczników szkolnych, jednak te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może na przykład z konieczności zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych został opublikowany przez Wydawnictwo Operon.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
By dokonać udanych zakupów książek szkolnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione powyżej szczegóły znajdują się na karcie kupowanego produktu.


Przeczytaj o wydawcy opisywanego podręcznika szkolnego:
Operon to wydawnictwo, które skupia się na tworzeniu publikacji, obejmujących wszystkie etapy rozwoju - od początkowej edukacji szkolnej do szkół ponadpodstawowych. Produkuje podręczniki przygotowujące do testów końcowych, które są zgodne z bieżącą podstawą programową i opracowane we współpracy z MEN. Repetytoria są urozmaicone pomocami naukowymi i plikami multimedialnymi, które można kupić w pakietach lub oddzielnie. Takie wszechstronne i kompleksowe podejście do edukacji powoduje, iż wydawnictwo Operon jest dobrym partnerem dla uczniów, nauczycieli i rodziców.

Dla uczniów której klasy i na jakim poziomie edukacji jest niezbędny opisywany podręcznik?
Książka jest przeznaczona dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.

Do zdobywania wiedzy, z którego przedmiotu ta książka jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu wybranemu obszarowi nauki, którym jest fizyka.


Jakiego poziomu nauczania dotyczy podręcznik Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych?
Ta książka jest przeznaczona do wykorzystania na poziomie podstawowym.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
280 - tyle stron liczy ten tytuł. Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną graficznie. Zawiera wartościowe i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony u Was podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Fizyka 3. Zakres podstawowy. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych

 • Autor: Adam Ogaza
 • Wydawnictwo Operon
 • Rok wydania: 2021
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 280
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788381971188
 • Język: polski
 • Podtytuł: Szkoła ponadpodstawowa
 • ISBN: 9788381971188

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>