Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej

Historia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa Podręcznik Historia dla klasy 5 szkoły podstawowej w sposób atrakcyjny i przystępny prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od czasów prehistorycznych do końca epoki średniowiecza. Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym...
59,98

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,31 zł

Opis

Historia. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa


Podręcznik Historia dla klasy 5 szkoły podstawowej w sposób atrakcyjny i przystępny prezentuje dzieje Polski, Europy i świata od czasów prehistorycznych do końca epoki średniowiecza.

 • Bogaty zestaw fotografii, rysunków i infografik – w tym rekonstrukcje obiektów historycznych wykonane w technice 3D – pomaga uczniom wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w dawnych wiekach, a także rozbudza zainteresowanie przeszłością.
 • Nieprzeładowana faktografią narracja oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania zagadnień z prehistorii, starożytności i średniowiecza.
 • Znakomicie dobrane, ciekawe teksty źródłowe wraz poleceniami umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów tekstowych (m.in. kronik, dokumentów, tekstów religijnych, filozoficznych, literackich).
 • Liczne mapy historyczne pozwalają kształcić umiejętność lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
 • Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat… wprowadzają dodatkowe informacje i ciekawostki ubarwiające wykład oraz uczą dostrzegania związków między przeszłością a teraźniejszością.
 • Wyodrębnione w ramach lekcji słowniczki objaśniają najważniejsze pojęcia i terminy historyczne.
 • Sekcje Pytania i polecenia oraz Zapamiętaj pomagają w powtarzaniu i utrwalaniu najważniejszych wiadomości z kolejnych lekcji.
 • Lekcje powtórzeniowe systematyzują wiedzę i ułatwiają uczniom przygotowanie się do sprawdzianów.
 • Osie czasu na stronach działowych i kalendaria (Pamiętaj o datach!) w lekcjach powtórzeniowych pomagają w chronologicznym porządkowaniu najważniejszych wydarzeń i procesów historycznych.
 • Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – umożliwiają uczniom sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Struktura podręcznika Historia dla klasy 5

 • Dział I. Pradzieje i najdawniejsze cywilizacje
 • Dział II. Starożytna Grecja
 • Dział III. Starożytny Rzym
 • Dział IV. Początki średniowiecza
 • Dział V. Społeczeństwo, władza i kultura średniowiecznej Europy
 • Dział VI. Polska pierwszych Piastów
 • Dział VII. Polska dzielnicowa i zjednoczona

Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 5. Szkoła podstawowa


Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia dla szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura zeszytów odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz powtórkach przed sprawdzianami.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata od czasów prehistorycznych do końca epoki średniowiecza. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych.

Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie dla klasy 5:

 • kierują uwagę uczniów na najważniejsze zagadnienia omawianych tematów;
 • kształcą umiejętność krytycznej analizy różnego rodzaju materiałów – tekstów źródłowych, ikonografii, map, schematów;
 • uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii;
 • zapoznają uczniów z różnymi formami poleceń zamkniętych i otwartych.

Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystać z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej"?
Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch, Anita Plumińska-Mieloch są autorami tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak te treści są wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się na eksploracji dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej została przygotowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zgodności MEN ma opisywany podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 882/2/2018. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez MEN pod kątem zgodności z ramą programową i z kryteriami merytorycznymi.


Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź szczegółowo wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


O wydawnictwie opisywanego podręcznika:
Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, z ponad 70-letnim doświadczeniem, to istotny podmiot na polskim rynku wydawniczym. Zaczynając od publikacji pierwszego podręcznika w 1945 roku, WSiP wydało dużą liczbę publikacji edukacyjnychwe współpracy z wybitnymi naukowcami i ekspertami. Oferta wydawnictwa obejmuje liczne serie podręczników, poradniki, kursy i repetytoria, a także innowacyjne serwisy edukacyjne, takie jak WSiPnet. Ponadto, WSiP prowadzi Klub Nauczyciela, oferując dedykowane wsparcie dla profesjonalistów w dziedzinie edukacji.

Co, obok podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie zeszytów! Plecak z motywem z ulubionej gry, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą warto zacząć rok szkolny.


Czy w razie pomyłki mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 5 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>