Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej

Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939. Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom – w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych...
57,49 * 62,54 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 43,80 zł

Opis

Historia. Podręcznik. Klasa 7. Szkoła podstawowa


Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawia dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939.

 • Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom – w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych wykonanym w technice 3D – uczniowie mogą wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i pierwszej połowie XX wieku.
 • Narracja nieprzeładowana faktografią oraz przystępny język zachęcają uczniów do poznawania – często trudnych i złożonych – zagadnień z historii ostatnich dwóch stuleci.
 • Ciekawe teksty źródłowe i historiograficzne, znakomicie dobrane do tematyki lekcji, umożliwiają kształcenie umiejętności krytycznej analizy różnorodnych materiałów, m.in. dokumentów, wspomnień, publicystyki, utworów literackich czy tekstów naukowych.
 • Czytelne mapy wraz z towarzyszącymi im poleceniami uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
 • Sekcje Warto wiedzieć oraz Co nam zostało z tamtych lat to dodatkowe informacje i ciekawostki, które ubarwiają wykład, rozbudzają zainteresowanie historią oraz pomagają dostrzegać związki między przeszłością a teraźniejszością.
 • Wyodrębnione w ramach lekcji Słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne, które uczeń powinien umieć definiować i stosować.
 • Sekcje Zapamiętaj oraz Pytania i polecenia utrwalają wiadomości z kolejnych lekcji oraz zwracają uwagę uczniów na najważniejsze fakty i łączące je związki przyczynowo-skutkowe.
 • Lekcje powtórzeniowe wraz z kalendariami wydarzeń systematyzują wiedzę i pomagają w przygotowaniu do sprawdzianów.
 • Bloki zadań Sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – to świetna forma weryfikowania wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Struktura podręcznika Historia do klasy 7:

Dział I. Pierwsza połowa XIX wieku

Dział II. Druga połowa XIX wieku

Dział III. Przełom XIX i XX wieku. I wojna światowa

Dział IV. Europa i świat w okresie międzywojennym

Dział V. Polska w okresie międzywojennym


Historia. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 7. Szkoła podstawowa


Zeszyty ćwiczeń z cyklu Historia do szkoły podstawowej są ściśle dostosowane do zmieniających się w kolejnych latach nauki możliwości i potrzeb ucznia. Struktura publikacji odpowiada układowi treści w podręcznikach. Uczniowie mogą wykonywać ćwiczenia na lekcjach lub w ramach pracy domowej. Zróżnicowany stopień trudności poleceń ułatwia nauczycielowi indywidualizację pracy z uczniami. Zeszyty to znakomita pomoc w systematycznym rozwijaniu umiejętności i utrwalaniu wiedzy oraz podczas powtarzania materiału przed sprawdzianami.

Zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 jest doskonałym uzupełnieniem podręcznika, który obejmuje dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939. W zeszycie znalazły się zestawy poleceń do wszystkich tematów lekcji, w tym do lekcji powtórzeniowych.

Ćwiczenia zamieszczone w zeszycie do klasy 7:

 • kierują uwagę uczniów na kluczowe zagadnienia omawianych tematów;
 • kształcą umiejętność krytycznej analizy różnego rodzaju materiałów – tekstów źródłowych i historiograficznych, ikonografii, map oraz danych statystycznych przedstawionych w postaci diagramów i tabel;
 • uczą wyciągania wniosków i pisemnego formułowania własnych opinii;
 • zapoznają uczniów z różnymi formami poleceń zamkniętych i otwartych.

Przejrzysta szata graficzna, różnorodne formy poleceń, interesujące teksty źródłowe oraz ciekawe ilustracje sprawią, że uczniowie chętnie będą korzystać z zeszytu i z łatwością opanują wszystkie umiejętności wyszczególnione w podstawie programowej.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej"?
Za treścią książki stoją Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch.
Mamy szeroki wybór podręczników stworzonych przez tej grupyautorów. Niewielka liczba autorów publikuje powyżej 10 książek w swojej karierze. Wybrany autor należy do elity, która zbliża się do tego rekordu. Wskazuje to na niezwykłe zaangażowanie w edukację. Wachlarz tytułów dowodzi szerokiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Autorzy podręczników często stają się autorami wielu książek, ponieważ ich prace są dobrze przyjmowane przez nauczycieli i uczniów, co prowadzi do zapotrzebowania na więcej materiałów od tego samego autora.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
"Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej" wydało Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
882/4/2017 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczmy, że termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauki obowiązującymi w dniu przyznania numeru. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany pod kątem zgodności z programem nauczania.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność nr dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Przeczytaj o wydawnictwie tego podręcznika szkolnego:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) wydają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w Polsce. Publikując 25 tysięcy pozycji z całkowitym nakładem przekraczającym 2 mld sztuk, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej znanych publikacji w kraju. Wydawnictwo specjalizuje się w produkcji wielu typów materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też innowacyjne serwisy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, a także prowadzi Klub Nauczyciela.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę raźniej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Historia. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 7 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>