Akcesoria stworzone z myślą o małych dzieciach to dla wielu z nas nowy, niezbadany świat. Wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny poznajemy jednak rzeczywistość zabawek, kocyków, śpioszków i absolutnej podstawy, czyli… pieluszek. Jakie będą dla Twojego dziecka najlepsze? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Pieluchy jednorazowe czy wielorazowe?

Wybór pomiędzy jednorazowymi a wielorazowymi pieluchami nie należy do najłatwiejszych. Wszystko zależy od Twojego podejścia do otaczającej nas rzeczywistości i ogólnych preferencji - czy wolisz inwestować w produkty wielorazowego, czy jednorazowego użytku?

Pieluchy jednorazowe są o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem – raz zużyty produkt trafia do kosza, a Ty sięgasz do opakowania po nową, pachnącą i świeżą pieluszkę. Łatwo i przyjemnie? Tak, ale i mało ekologicznie. Jeżeli na co dzień żyjesz w duchu zero waste i nie chcesz zwiększać ilości odpadów na naszej planecie, z pewnością bliżej Ci będzie do pieluch wielorazowych.

Dla niektórych rodziców wybór wydaje się niemożliwy, ale tak naprawdę każda decyzja jest kwestią przyzwyczajenia – najważniejsze, by była zgodna z wyznawanymi przez Was wartościami. Możecie także zdecydować się na złoty środek, czyli pieluchy jednorazowe, ale ekologiczne.


Pieluchy


Jakie pieluchy dla noworodka?

Wybierając pieluchy dla noworodka, zwracajcie uwagę przede wszystkim na rozmiar – w tym przypadku spotkacie się z trzema opcjami w zależności od wagi malucha. Warto także przyjrzeć się materiałowi, z którego są wykonane, chłonności oraz dodatkowym udogodnieniom, takim jak elastyczne boki zapewniające maluchowi możliwość swobodnego ruchu. Pampersy dla noworodka polecamy kupować w mniejszych opakowaniach dostępnych m.in. w ofercie Bambo Nature – tak, by zminimalizować ryzyko wyrzucania prawie nowego produktu.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli pieluch, w tym wersje kolorowe i zapachowe. Wybierając pieluchy jednorazowe, warto skupić się przede wszystkim na jakości – przecież nie o wygląd tu chodzi. Zakładając maluchowi nowe pieluszki, polecamy zatem przyjrzeć się wszelkim reakcjom alergicznym, które mogą pojawić się na delikatnej skórze dziecka. W przypadku silnych alergii dobrym rozwiązaniem mogą okazać się bowiem pieluszki wielorazowe, np. klasyczne pieluszki tetrowe, które można znaleźć w ofercie marki Jukki.

Wszystkie propozycje znajdziesz tutaj na dole wpisu - kliknij, aby przejść »

Jakie pieluchy dla niemowlaka?

Twoje dziecko jest już nieco większe, więc i Ty o wiele lepiej rozpoznajesz jego potrzeby. Na tym etapie z pewnością wiesz już w połączeniu z jakimi czynnikami na skórze dziecka pojawia się alergiczna wysypka.

Pampersy dla nieco starszego malucha również powinny być idealnie dopasowane do wagi dziecka – dzięki temu pieluszka będzie szczelna, a dziecko będzie czuło się komfortowo niezależnie od pory dnia czy nocy. Absolutnym liderem w produkcji pieluszek dla niemowlaków jest oczywiście firma Pampers. Wygodne Pieluszki Midi 3 Active Baby-dry to miesięczny zapas pieluszek dla dzieci ważących od 6 do 10 kg. Podobne opakowania znajdziecie dla maluchów w innym wieku.

W przypadku niemowlaka również można zdecydować się na pieluchy wielorazowe, które z pewnością posłużą na dłużej – nie tylko ze względu na wykorzystany materiał, ale także design. Dobrym przykładem jest pieluszka z kieszonką marki Simed, która oprócz specjalnej kieszonki na chłonny wkład posiada także system dostosowujący wymiary pieluszki do rozmiaru dziecka.

Kliknij, aby przejść do proponowanych produktów »

Jak widzisz, możliwości wyboru jest naprawdę dużo. Począwszy od klasycznych, wielorazowych pieluszek z tetry, po popularne pampersy i ekologiczne jednorazówki. A Ty, co wybierzesz?


Zobacz także: