Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej

Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa W jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne. Treści językowe (Kraina języka) i ortograficzne (Zakręty ortografii) zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono,...
49,06 * 70,20 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 60,82 zł

Opis

Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik. Klasa 6. Szkoła podstawowa

W jednym podręczniku uczeń znajdzie zarówno zagadnienia literackie, jak i gramatyczne oraz ortograficzne. Treści językowe (Kraina języka) i ortograficzne (Zakręty ortografii) zostały oznaczone kolorem (pierwsze na zielono, drugie na niebiesko) i charakterystyczną grafiką, więc łatwo je odszukać.

Podręcznik pozwala się zapoznać z fragmentami literatury klasycznej oraz współczesnej, przeznaczonej dla dzieci. Teksty poruszają sprawy istotne dla osób w tym wieku (m.in. miejsce dziecka w grupie, świat wartości, funkcjonowanie na portalach społecznościowych, świat marzeń). Przykłady zostały tak dobrane, aby zachęcić uczniów do refleksji i rozmowy, a polecenia o różnym stopniu trudności pomagają w interpretacji fragmentów literackich.

Wyodrębnione ramki z ważnymi informacjami ułatwiają uczniom zapamiętanie wiadomości i uporządkowanie zdobytej wiedzy (ramki Zapamiętaj!, rady dla piszących 10 wskazówek dla…; wzorcowe wypowiedzi; notki biograficzne Kilka słów o…). Ramki z ciekawostkami (Czy wiesz, że…; Warto przeczytać) i osie czasu (m.in. Henryk Sienkiewicz) zawierają elementy dodatkowej wiedzy i propozycje lektur dla zainteresowanych tematem.

Lekcje na temat współczesnych mediów uczą odpowiedzialnego i krytycznego czytania, słuchania i oglądania.

Strony działowe pt. Sztuka na co dzień przybliżają różne rodzaje sztuk plastycznych – wprowadzają ucznia w zagadnienia związane ze sztuką.

Rozdziały:

 1. Świat uczuć
 2. Na szlaku wartości
 3. Dumne dziedzictwo
 4. Potęga wyobraźni
 5. Słowa i obrazy
 6. Dbam o Polskę
 7. Smak przygody
 8. Kartki z kalendarza

Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 6. Szkoła podstawowa

W jednym zeszycie uczeń znajdzie ćwiczenia pozwalające przygotować się do pisania różnych form wypowiedzi, nauczy się rozpoznawać pojęcia z teorii literatury, zapozna się z wieloma zagadnieniami dotyczącymi kultury i mediów oraz sprawdzi swoją znajomość gramatyki i ortografii.

Każda dziedzina wiedzy ma swój odrębny rozdział, a części językowa i ortograficzna – własną szatę kolorystyczną spójną z podręcznikiem. Takie rozwiązanie sprzyja porządkowaniu informacji i ułatwia odszukanie potrzebnych zagadnień.

W zeszycie znajduje się wiele różnorodnych zadań, zarówno łatwiejszych, jak i trudniejszych. Można je rozwiązywać podczas lekcji lub pracować nad nimi w domu. Tematy nie łączą się ściśle z treściami literackimi, dlatego z ćwiczeń można korzystać także z innymi podręcznikami. Zadania z dowcipnymi rysunkami, kolorowanki i krzyżówki tworzą atmosferę dobrej zabawy, a jednocześnie zachęcają do samodzielnej pracy.

Rozdziały:

 1. Formy wypowiedzi
 2. Co się kryje w tekście literackim?
 3. Czytam ze zrozumieniem
 4. Kultura i media
 5. Kraina języka
 6. Zakręty ortografii

FAQ

Sprawdź sekcję FAQ

Kto napisał "Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej"?
Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska są autorami tej książki.
Ci autorzy są szczególnie płodni! Posiadamy ogromną kolekcję ich podręczników. To rzadkość w skali Polski! Grono autorów, którzy napisali ponad 15 książek jest stosunkowo niewielkie. Szczególnie, jeśli chodzi o podręczniki . Ich pisanie wymaga, poza wiedzą, również umiejętności klarownego i zrozumiałego przekazywania informacji. Autorzy podręczników muszą znać program nauczania, spełniać wymagania edukacyjne dostosowane do uczniów będących na różnych poziomach edukacji.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Podręcznik Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej został przygotowany przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
868/3/2019 jest numerem dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Zgadza się, podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauki. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Jak mogę sprawdzić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Skieruj szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Kilka słów o wydającym opisywany podręcznik szkolny:
Od 1945 roku, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) dostarczają wysokiej jakości materiały edukacyjne dla nauczycieli i uczniów w Polsce. Publikując 25 tys. pozycji z całkowitym nakładem ponad 2 000 000 000 egzemplarzy, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej znanych publikacji w Polsce. Specjalizuje się w produkcji różnorodnych materiałów, takich jak podręczniki, poradniki, kursy i repetytoria. WSiP rozwija też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące e-podręczniki, jak również prowadzi Klub Nauczyciela.

Do której serii podręczników należy "Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii "Jutro pójdę w świat".
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie wiedzy i umiejętności w sposób uporządkowany i logiczny.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z energią i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć rok szkolny.


Jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Jutro pójdę w świat. Język polski. Podręcznik i zeszyt ćwiczeń dla klasy 6 szkoły podstawowej

Produkty w zestawie (2)

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>